Publicitate

AXA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.

CUI: 14907795 J23/37/2018 SRL Ilfov, Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 14907795
Cod înmatriculare J23/37/2018
EUID ROONRC.J23/37/2018
Data înmatriculării 2018-01-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 76 angajați

Adresă

România, Ilfov, Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Rascoalei, 48, 1, 77145, corp C1, Camera 3

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon
Stradă: Rascoalei
Număr: 48
Etaj: 1
Cod poștal: 77145
Completare adresă: corp C1, Camera 3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 17.095.249 RON 17.113.775 RON 14.749.164 RON 1.993.993 RON 2.364.611 RON 10.173.577 RON 384.046 RON 9.789.531 RON 4.191.516 RON 5.985.360 RON 0 RON 9.705.953 RON 0 RON 3.299 RON 51
2020 10.502.623 RON 10.611.646 RON 7.776.323 RON 2.380.631 RON 2.835.323 RON 4.468.894 RON 248.072 RON 4.220.822 RON 2.954.004 RON 1.519.705 RON 130.090 RON 2.946.301 RON 0 RON 4.815 RON 40
2021 14.741.028 RON 14.792.088 RON 9.859.434 RON 4.190.131 RON 4.932.654 RON 7.499.585 RON 136.179 RON 7.363.406 RON 4.263.159 RON 3.323.561 RON 0 RON 6.671.638 RON 0 RON 87.135 RON 50
2022 46.133.465 RON 46.143.568 RON 35.989.778 RON 8.550.600 RON 10.153.790 RON 12.969.609 RON 139.106 RON 12.830.503 RON 8.616.128 RON 4.381.546 RON 147.181 RON 12.525.409 RON 0 RON 28.065 RON 157
2023 3.977.191 RON 3.977.695 RON 3.505.417 RON 391.419 RON 472.278 RON 8.815.375 RON 43.327 RON 8.772.048 RON 7.522.375 RON 1.293.408 RON 0 RON 8.718.988 RON 0 RON 408 RON 18
2024 8.436.315 RON 10.151.045 RON 9.925.242 RON 137.641 RON 225.803 RON 9.417.619 RON 17.132 RON 9.400.487 RON 7.660.016 RON 2.488.665 RON 1.541.078 RON 7.840.796 RON 0 RON 731.062 RON 6
2025 29.843.770 RON 30.597.160 RON 30.191.135 RON 335.005 RON 406.025 RON 10.799.493 RON 10.478 RON 10.789.015 RON 939.965 RON 10.313.087 RON 2.334.953 RON 7.496.381 RON 0 RON 453.559 RON 76

Reprezentanți și administratori (1)

DEMIREZEN ERKAN
administrator
Turcia
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (28)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,998 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Grad ridicat de îndatorare: 95.5% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
29,84 M RON
Rezultat Net 2025
335,0 K RON
Total Active 2025
10,80 M RON
Scor Bonitate
58/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 58/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 17,10 M RON 10,50 M RON 14,74 M RON 46,13 M RON 3,98 M RON 8,44 M RON 29,84 M RON
Venituri totale 17,11 M RON 10,61 M RON 14,79 M RON 46,14 M RON 3,98 M RON 10,15 M RON 30,60 M RON
Cheltuieli totale 14,75 M RON 7,78 M RON 9,86 M RON 35,99 M RON 3,51 M RON 9,93 M RON 30,19 M RON
Rezultat net 1,99 M RON 2,38 M RON 4,19 M RON 8,55 M RON 391,4 K RON 137,6 K RON 335,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 22,01 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,05 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,82 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,09 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,05 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate10,5 K RON (0.1%)
Active circulante10,79 M RON (99.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,33 M RON
Creanțe7,50 M RON
Numerar957,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 12,78
Durata stocaj (zile) 29
Rotație creanțe (ori/an) 3,98
Durata încasare (zile) 92

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,4%
Marjă netă
1,1%
ROA
3,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 5,99 M RON 10,17 M RON 58,8%
2020 1,52 M RON 4,47 M RON 34,0%
2021 3,32 M RON 7,50 M RON 44,3%
2022 4,38 M RON 12,97 M RON 33,8%
2023 1,29 M RON 8,82 M RON 14,7%
2024 2,49 M RON 9,42 M RON 26,4%
2025 10,31 M RON 10,80 M RON 95,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

58
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 17,10 M RON 10,50 M RON 14,74 M RON 46,13 M RON 3,98 M RON 8,44 M RON 29,84 M RON ▲ 253,8%
Rezultat net 1,99 M RON 2,38 M RON 4,19 M RON 8,55 M RON 391,4 K RON 137,6 K RON 335,0 K RON ▲ 143,4%
Total active 10,17 M RON 4,47 M RON 7,50 M RON 12,97 M RON 8,82 M RON 9,42 M RON 10,80 M RON ▲ 14,7%
Capitaluri proprii 4,19 M RON 2,95 M RON 4,26 M RON 8,62 M RON 7,52 M RON 7,66 M RON 940,0 K RON ▼ 87,7%
Datorii totale 5,99 M RON 1,52 M RON 3,32 M RON 4,38 M RON 1,29 M RON 2,49 M RON 10,31 M RON ▲ 314,4%
Lichiditate curentă 1,64 2,78 2,22 2,93 6,78 3,78 1,05 ▼ 72,3%
Marjă netă (%) 11,66 22,67 28,42 18,53 9,84 1,63 1,12 ▼ 31,3%
Scor bonitate 77 95 95 100 82 77 58 ▼ 24,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (335,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 58/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Grad de îndatorare de 95.5% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate