Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TEODOR DISTRIBUTIE SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Loc. Buftea, Oraş Buftea, MIHAI EMINESCU, 9, R3, A, 3, 8, 70000
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 749.037 RON | 749.037 RON | 736.702 RON | 4.845 RON | 12.335 RON | 266.544 RON | 0 RON | 266.544 RON | 41.043 RON | 225.501 RON | 167.486 RON | 87.938 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 413.443 RON | 413.446 RON | 428.878 RON | −19.419 RON | −15.432 RON | 243.687 RON | 0 RON | 243.687 RON | 21.624 RON | 222.063 RON | 134.459 RON | 103.870 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 414.224 RON | 414.224 RON | 438.550 RON | −28.469 RON | −24.326 RON | 240.963 RON | 0 RON | 240.963 RON | −7.073 RON | 248.036 RON | 56.483 RON | 133.892 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 728.762 RON | 728.762 RON | 604.144 RON | 117.476 RON | 124.618 RON | 199.587 RON | 0 RON | 199.587 RON | 110.403 RON | 89.184 RON | 51.750 RON | 118.714 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 783.845 RON | 783.845 RON | 737.846 RON | 39.336 RON | 45.999 RON | 215.065 RON | 2 RON | 215.063 RON | 145.017 RON | 70.048 RON | 115.428 RON | 48.907 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 747.707 RON | 747.786 RON | 715.291 RON | 21.356 RON | 32.495 RON | 256.482 RON | 2 RON | 256.480 RON | 127.037 RON | 129.445 RON | 22.282 RON | 171.759 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 788.745 RON | 788.745 RON | 731.638 RON | 50.865 RON | 57.107 RON | 297.648 RON | 2 RON | 297.646 RON | 199.382 RON | 98.266 RON | 5.519 RON | 217.953 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4633 — Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
Top format din 35 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 749,0 K RON | 413,4 K RON | 414,2 K RON | 728,8 K RON | 783,8 K RON | 747,7 K RON | 788,7 K RON |
| Venituri totale | 749,0 K RON | 413,4 K RON | 414,2 K RON | 728,8 K RON | 783,8 K RON | 747,8 K RON | 788,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 736,7 K RON | 428,9 K RON | 438,6 K RON | 604,1 K RON | 737,8 K RON | 715,3 K RON | 731,6 K RON |
| Rezultat net | 4,8 K RON | −19,4 K RON | −28,5 K RON | 117,5 K RON | 39,3 K RON | 21,4 K RON | 50,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 826,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,03 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,97 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,75 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,03 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 142,91 |
| Durata stocaj (zile) | 3 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,62 |
| Durata încasare (zile) | 101 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 225,5 K RON | 266,5 K RON | 84,6% |
| 2020 | 222,1 K RON | 243,7 K RON | 91,1% |
| 2021 | 248,0 K RON | 241,0 K RON | 102,9% |
| 2022 | 89,2 K RON | 199,6 K RON | 44,7% |
| 2023 | 70,0 K RON | 215,1 K RON | 32,6% |
| 2024 | 129,4 K RON | 256,5 K RON | 50,5% |
| 2025 | 98,3 K RON | 297,6 K RON | 33,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 749,0 K RON | 413,4 K RON | 414,2 K RON | 728,8 K RON | 783,8 K RON | 747,7 K RON | 788,7 K RON | ▲ 5,5% |
| Rezultat net | 4,8 K RON | −19,4 K RON | −28,5 K RON | 117,5 K RON | 39,3 K RON | 21,4 K RON | 50,9 K RON | ▲ 138,2% |
| Total active | 266,5 K RON | 243,7 K RON | 241,0 K RON | 199,6 K RON | 215,1 K RON | 256,5 K RON | 297,6 K RON | ▲ 16,1% |
| Capitaluri proprii | 41,0 K RON | 21,6 K RON | −7,1 K RON | 110,4 K RON | 145,0 K RON | 127,0 K RON | 199,4 K RON | ▲ 56,9% |
| Datorii totale | 225,5 K RON | 222,1 K RON | 248,0 K RON | 89,2 K RON | 70,0 K RON | 129,4 K RON | 98,3 K RON | ▼ 24,1% |
| Lichiditate curentă | 1,18 | 1,10 | 0,97 | 2,24 | 3,07 | 1,98 | 3,03 | ▲ 52,9% |
| Marjă netă (%) | 0,65 | -4,70 | -6,87 | 16,12 | 5,02 | 2,86 | 6,45 | ▲ 125,5% |
| Scor bonitate | 57 | 30 | 17 | 100 | 90 | 60 | 95 | ▲ 58,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (50,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.03), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 826,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.