Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LUCA TEAM BUILDING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Căciulaţi, Comuna Moara Vlăsiei, DRUMUL MARE, 11, 77131, Tarla 28, Parcela 1032
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 105.114 RON | 105.114 RON | 22.032 RON | 82.241 RON | 83.082 RON | 94.960 RON | 0 RON | 94.960 RON | 82.441 RON | 12.519 RON | 0 RON | 10.469 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 699.898 RON | 701.275 RON | 224.530 RON | 470.214 RON | 476.745 RON | 1.000.168 RON | 14.637 RON | 985.531 RON | 470.454 RON | 529.714 RON | 0 RON | 454.800 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 521.532 RON | 522.543 RON | 205.814 RON | 312.515 RON | 316.729 RON | 691.989 RON | 191.837 RON | 500.152 RON | 328.169 RON | 363.820 RON | 0 RON | 287.402 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 741.233 RON | 744.447 RON | 503.836 RON | 234.163 RON | 240.611 RON | 518.720 RON | 141.142 RON | 377.578 RON | 234.403 RON | 284.317 RON | 7.483 RON | 364.605 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (20)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4674 Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Raport Economico-Financiar
2019–20221. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 105,1 K RON | 699,9 K RON | 521,5 K RON | 741,2 K RON |
| Venituri totale | 105,1 K RON | 701,3 K RON | 522,5 K RON | 744,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 22,0 K RON | 224,5 K RON | 205,8 K RON | 503,8 K RON |
| Rezultat net | 82,2 K RON | 470,2 K RON | 312,5 K RON | 234,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2023 (regresie liniară): 949,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2022
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,33 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,30 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,82 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2022)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2022)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 99,06 |
| Durata stocaj (zile) | 4 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,03 |
| Durata încasare (zile) | 180 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 12,5 K RON | 95,0 K RON | 13,2% |
| 2020 | 529,7 K RON | 1,00 M RON | 53,0% |
| 2021 | 363,8 K RON | 692,0 K RON | 52,6% |
| 2022 | 284,3 K RON | 518,7 K RON | 54,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2022
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 105,1 K RON | 699,9 K RON | 521,5 K RON | 741,2 K RON | ▲ 42,1% |
| Rezultat net | 82,2 K RON | 470,2 K RON | 312,5 K RON | 234,2 K RON | ▼ 25,1% |
| Total active | 95,0 K RON | 1,00 M RON | 692,0 K RON | 518,7 K RON | ▼ 25,0% |
| Capitaluri proprii | 82,4 K RON | 470,5 K RON | 328,2 K RON | 234,4 K RON | ▼ 28,6% |
| Datorii totale | 12,5 K RON | 529,7 K RON | 363,8 K RON | 284,3 K RON | ▼ 21,9% |
| Lichiditate curentă | 7,59 | 1,86 | 1,37 | 1,33 | ▼ 3,4% |
| Marjă netă (%) | 78,24 | 67,18 | 59,92 | 31,59 | ▼ 47,3% |
| Scor bonitate | 87 | 85 | 65 | 72 | ▲ 10,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2022 (234,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2023 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 949,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2022.