Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

AMAZING MOTOR POWER S.R.L.

CUI: 41617616 J23/3966/2019 SRL Ilfov, Oraş Voluntari
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41617616
Cod înmatriculare J23/3966/2019
EUID ROONRC.J23/3966/2019
Data înmatriculării 2019-09-09
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2021) 1 angajați

Adresă

România, Ilfov, Oraş Voluntari, IZVOARELOR, 38, 77190, Camera 1

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Oraş Voluntari
Stradă: IZVOARELOR
Număr: 38
Cod poștal: 77190
Completare adresă: Camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 37.290 RON 37.290 RON 16.257 RON 19.914 RON 21.033 RON 22.033 RON 0 RON 22.033 RON 20.914 RON 1.119 RON 0 RON 4.466 RON 0 RON 0 RON 0
2020 183.186 RON 183.186 RON 87.265 RON 90.555 RON 95.921 RON 152.132 RON 36.137 RON 115.995 RON 111.469 RON 40.663 RON 0 RON 11.612 RON 0 RON 0 RON 0
2021 228.445 RON 228.445 RON 146.620 RON 75.793 RON 81.825 RON 324.698 RON 75.646 RON 249.052 RON 187.262 RON 137.436 RON 0 RON 19.862 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

PETROȘAN DANIEL
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Raport Economico-Financiar

2019–2021

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2021
228,4 K RON
Rezultat Net 2021
75,8 K RON
Total Active 2021
324,7 K RON
Scor Bonitate
82/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 82/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021
Cifra de afaceri 37,3 K RON 183,2 K RON 228,4 K RON
Venituri totale 37,3 K RON 183,2 K RON 228,4 K RON
Cheltuieli totale 16,3 K RON 87,3 K RON 146,6 K RON
Rezultat net 19,9 K RON 90,6 K RON 75,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2022 (regresie liniară): 340,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2021

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,81 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,81 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,67 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,36 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2021)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate75,6 K RON (23.3%)
Active circulante249,1 K RON (76.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe19,9 K RON
Numerar229,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2021)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 11,50
Durata încasare (zile) 32

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
35,8%
Marjă netă
33,2%
ROA
23,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 1,1 K RON 22,0 K RON 5,1%
2020 40,7 K RON 152,1 K RON 26,7%
2021 137,4 K RON 324,7 K RON 42,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2021

82
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021 YoY
Cifra de afaceri 37,3 K RON 183,2 K RON 228,4 K RON ▲ 24,7%
Rezultat net 19,9 K RON 90,6 K RON 75,8 K RON ▼ 16,3%
Total active 22,0 K RON 152,1 K RON 324,7 K RON ▲ 113,4%
Capitaluri proprii 20,9 K RON 111,5 K RON 187,3 K RON ▲ 68,0%
Datorii totale 1,1 K RON 40,7 K RON 137,4 K RON ▲ 238,0%
Lichiditate curentă 19,69 2,85 1,81 ▼ 36,5%
Marjă netă (%) 53,40 49,43 33,18 ▼ 32,9%
Scor bonitate 87 95 82 ▼ 13,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2021 (75,8 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2022 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 340,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2021.