Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

NICU MANDITA INSTAL S.R.L.

CUI: 46321866 J23/3969/2022 SRL Ilfov, Oraş Bragadiru
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46321866
Cod înmatriculare J23/3969/2022
EUID ROONRC.J23/3969/2022
Data înmatriculării 2022-06-17
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 6 angajați

Adresă

România, Ilfov, Oraş Bragadiru, CENTURII, 5-7, B, B, 8, 77025, Parter

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Oraş Bragadiru
Stradă: CENTURII
Număr: 5-7
Bloc: B
Scară: B
Apartament: 8
Cod poștal: 77025
Completare adresă: Parter

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 153.000 RON 153.000 RON 17.409 RON 132.798 RON 135.591 RON 134.875 RON 3.049 RON 131.826 RON 132.998 RON 1.877 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 165.150 RON 165.150 RON 131.008 RON 32.738 RON 34.142 RON 87.745 RON 2.033 RON 85.712 RON 51.499 RON 36.246 RON −40 RON 3.000 RON 0 RON 0 RON 1
2024 1.049.422 RON 1.049.422 RON 373.534 RON 650.495 RON 675.888 RON 776.259 RON 6.950 RON 769.309 RON 650.735 RON 125.524 RON 0 RON 451.126 RON 0 RON 0 RON 5
2025 785.170 RON 785.170 RON 780.492 RON −11.176 RON 4.678 RON 112.825 RON 3.383 RON 109.442 RON 16.162 RON 96.663 RON 0 RON 3.158 RON 0 RON 0 RON 6

Reprezentanți și administratori (1)

MĂNDIŢĂ NICOLAE
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 780 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−11.176 RON)
  • •Grad ridicat de îndatorare: 85.7% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
785,2 K RON
Rezultat Net 2025
−11,2 K RON
Total Active 2025
112,8 K RON
Scor Bonitate
37/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 37/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 153,0 K RON 165,2 K RON 1,05 M RON 785,2 K RON
Venituri totale 153,0 K RON 165,2 K RON 1,05 M RON 785,2 K RON
Cheltuieli totale 17,4 K RON 131,0 K RON 373,5 K RON 780,5 K RON
Rezultat net 132,8 K RON 32,7 K RON 650,5 K RON −11,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,23 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,13 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,13 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 1,10 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,17 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate3,4 K RON (3%)
Active circulante109,4 K RON (97%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe3,2 K RON
Numerar106,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 248,63
Durata încasare (zile) 2

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
0,6%
Marjă netă
-1,4%
ROA
-9,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 1,9 K RON 134,9 K RON 1,4%
2023 36,2 K RON 87,7 K RON 41,3%
2024 125,5 K RON 776,3 K RON 16,2%
2025 96,7 K RON 112,8 K RON 85,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

37
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 153,0 K RON 165,2 K RON 1,05 M RON 785,2 K RON ▼ 25,2%
Rezultat net 132,8 K RON 32,7 K RON 650,5 K RON −11,2 K RON ▼ 101,7%
Total active 134,9 K RON 87,7 K RON 776,3 K RON 112,8 K RON ▼ 85,5%
Capitaluri proprii 133,0 K RON 51,5 K RON 650,7 K RON 16,2 K RON ▼ 97,5%
Datorii totale 1,9 K RON 36,2 K RON 125,5 K RON 96,7 K RON ▼ 23,0%
Lichiditate curentă 70,23 2,36 6,13 1,13 ▼ 81,5%
Marjă netă (%) 86,80 19,82 61,99 -1,42 ▼ 102,3%
Scor bonitate 87 87 100 37 ▼ 63,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,23 M RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Grad de îndatorare de 85.7% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (37/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.