KSENTECH SERVICES S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, PREDEAL, 2, 77175, cam. 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 9.300 RON | 9.300 RON | 6.185 RON | 2.844 RON | 3.115 RON | 5.134 RON | 3.772 RON | 1.362 RON | 3.044 RON | 2.090 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 96.626 RON | 96.626 RON | 15.981 RON | 77.804 RON | 80.645 RON | 84.507 RON | 11.766 RON | 72.741 RON | 80.848 RON | 3.659 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 119.944 RON | 119.944 RON | 12.031 RON | 105.298 RON | 107.913 RON | 117.275 RON | 13.114 RON | 104.161 RON | 112.461 RON | 4.814 RON | 0 RON | 80.237 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 206.114 RON | 296.728 RON | 192.084 RON | 102.126 RON | 104.644 RON | 157.414 RON | 9.651 RON | 147.763 RON | 134.587 RON | 22.827 RON | 0 RON | 63.273 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 520.112 RON | 617.459 RON | 180.380 RON | 423.972 RON | 437.079 RON | 738.566 RON | 7.839 RON | 730.727 RON | 424.559 RON | 314.007 RON | 0 RON | 376.338 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 717.904 RON | 723.869 RON | 87.789 RON | 617.986 RON | 636.080 RON | 651.702 RON | 9.450 RON | 642.252 RON | 618.328 RON | 33.374 RON | 0 RON | 604.188 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 1,060 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,3 K RON | 96,6 K RON | 119,9 K RON | 206,1 K RON | 520,1 K RON | 717,9 K RON |
| Venituri totale | 9,3 K RON | 96,6 K RON | 119,9 K RON | 296,7 K RON | 617,5 K RON | 723,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 6,2 K RON | 16,0 K RON | 12,0 K RON | 192,1 K RON | 180,4 K RON | 87,8 K RON |
| Rezultat net | 2,8 K RON | 77,8 K RON | 105,3 K RON | 102,1 K RON | 424,0 K RON | 618,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 768,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 19,24 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 19,24 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,14 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 19,53 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,19 |
| Durata încasare (zile) | 307 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 2,1 K RON | 5,1 K RON | 40,7% |
| 2021 | 3,7 K RON | 84,5 K RON | 4,3% |
| 2022 | 4,8 K RON | 117,3 K RON | 4,1% |
| 2023 | 22,8 K RON | 157,4 K RON | 14,5% |
| 2024 | 314,0 K RON | 738,6 K RON | 42,5% |
| 2025 | 33,4 K RON | 651,7 K RON | 5,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,3 K RON | 96,6 K RON | 119,9 K RON | 206,1 K RON | 520,1 K RON | 717,9 K RON | ▲ 38,0% |
| Rezultat net | 2,8 K RON | 77,8 K RON | 105,3 K RON | 102,1 K RON | 424,0 K RON | 618,0 K RON | ▲ 45,8% |
| Total active | 5,1 K RON | 84,5 K RON | 117,3 K RON | 157,4 K RON | 738,6 K RON | 651,7 K RON | ▼ 11,8% |
| Capitaluri proprii | 3,0 K RON | 80,8 K RON | 112,5 K RON | 134,6 K RON | 424,6 K RON | 618,3 K RON | ▲ 45,6% |
| Datorii totale | 2,1 K RON | 3,7 K RON | 4,8 K RON | 22,8 K RON | 314,0 K RON | 33,4 K RON | ▼ 89,4% |
| Lichiditate curentă | 0,65 | 19,88 | 21,64 | 6,47 | 2,33 | 19,24 | ▲ 727,0% |
| Marjă netă (%) | 30,58 | 80,52 | 87,79 | 49,55 | 81,52 | 86,08 | ▲ 5,6% |
| Scor bonitate | 70 | 100 | 100 | 87 | 95 | 100 | ▲ 5,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (618,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (19.24), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 768,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.