Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DYNAMIC FAMILY PROD COM IMPEX SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Roşu, Comuna Chiajna, BACRIULUI, 1, 1, 1, 77042, PARTER COD CONSTRUCTIE C1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 677.720 RON | 677.720 RON | 570.968 RON | 99.974 RON | 106.752 RON | 818.615 RON | 586.853 RON | 231.762 RON | 292.124 RON | 526.491 RON | 28.134 RON | 6.762 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2020 | 644.556 RON | 650.598 RON | 533.540 RON | 111.040 RON | 117.058 RON | 978.879 RON | 733.188 RON | 245.691 RON | 261.059 RON | 717.907 RON | 0 RON | 2.274 RON | 0 RON | 87 RON | 5 |
| 2021 | 743.585 RON | 745.641 RON | 597.554 RON | 140.800 RON | 148.087 RON | 914.661 RON | 685.524 RON | 229.137 RON | 212.385 RON | 702.333 RON | 0 RON | 286 RON | 0 RON | 57 RON | 5 |
| 2022 | 790.935 RON | 793.876 RON | 631.692 RON | 154.434 RON | 162.184 RON | 840.046 RON | 608.681 RON | 231.365 RON | 171.181 RON | 668.969 RON | 0 RON | 349 RON | 0 RON | 104 RON | 4 |
| 2023 | 721.997 RON | 748.713 RON | 634.087 RON | 108.045 RON | 114.626 RON | 1.094.629 RON | 917.431 RON | 177.198 RON | 496.471 RON | 598.170 RON | 1 RON | 1.781 RON | 0 RON | 12 RON | 4 |
| 2024 | 678.941 RON | 678.941 RON | 673.800 RON | −10.686 RON | 5.141 RON | 924.442 RON | 824.781 RON | 99.661 RON | 415.131 RON | 510.686 RON | 1 RON | 379 RON | 0 RON | 1.375 RON | 4 |
| 2025 | 772.763 RON | 772.763 RON | 665.284 RON | 88.200 RON | 107.479 RON | 953.434 RON | 779.366 RON | 174.068 RON | 429.998 RON | 527.157 RON | 1 RON | 37.778 RON | 0 RON | 3.721 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3250 — Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
Top format din 59 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.33) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 677,7 K RON | 644,6 K RON | 743,6 K RON | 790,9 K RON | 722,0 K RON | 678,9 K RON | 772,8 K RON |
| Venituri totale | 677,7 K RON | 650,6 K RON | 745,6 K RON | 793,9 K RON | 748,7 K RON | 678,9 K RON | 772,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 571,0 K RON | 533,5 K RON | 597,6 K RON | 631,7 K RON | 634,1 K RON | 673,8 K RON | 665,3 K RON |
| Rezultat net | 100,0 K RON | 111,0 K RON | 140,8 K RON | 154,4 K RON | 108,0 K RON | −10,7 K RON | 88,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 766,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,33 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,33 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,26 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,81 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 772.763,00 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 20,46 |
| Durata încasare (zile) | 18 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 526,5 K RON | 818,6 K RON | 64,3% |
| 2020 | 717,9 K RON | 978,9 K RON | 73,3% |
| 2021 | 702,3 K RON | 914,7 K RON | 76,8% |
| 2022 | 669,0 K RON | 840,0 K RON | 79,6% |
| 2023 | 598,2 K RON | 1,09 M RON | 54,7% |
| 2024 | 510,7 K RON | 924,4 K RON | 55,2% |
| 2025 | 527,2 K RON | 953,4 K RON | 55,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 677,7 K RON | 644,6 K RON | 743,6 K RON | 790,9 K RON | 722,0 K RON | 678,9 K RON | 772,8 K RON | ▲ 13,8% |
| Rezultat net | 100,0 K RON | 111,0 K RON | 140,8 K RON | 154,4 K RON | 108,0 K RON | −10,7 K RON | 88,2 K RON | ▲ 925,4% |
| Total active | 818,6 K RON | 978,9 K RON | 914,7 K RON | 840,0 K RON | 1,09 M RON | 924,4 K RON | 953,4 K RON | ▲ 3,1% |
| Capitaluri proprii | 292,1 K RON | 261,1 K RON | 212,4 K RON | 171,2 K RON | 496,5 K RON | 415,1 K RON | 430,0 K RON | ▲ 3,6% |
| Datorii totale | 526,5 K RON | 717,9 K RON | 702,3 K RON | 669,0 K RON | 598,2 K RON | 510,7 K RON | 527,2 K RON | ▲ 3,2% |
| Lichiditate curentă | 0,44 | 0,34 | 0,33 | 0,35 | 0,30 | 0,20 | 0,33 | ▲ 69,2% |
| Marjă netă (%) | 14,75 | 17,23 | 18,94 | 19,53 | 14,96 | -1,57 | 11,41 | ▲ 826,8% |
| Scor bonitate | 60 | 55 | 63 | 68 | 53 | 30 | 73 | ▲ 143,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (88,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.