Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ANOMAR CONSULTING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Dudu, Comuna Chiajna, Preot Paroh Sebe Costin, 8, 2, 77041, Biroul 16
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 19.000 RON | 19.000 RON | 10.154 RON | 8.276 RON | 8.846 RON | 9.159 RON | 0 RON | 9.159 RON | 8.476 RON | 683 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 117.500 RON | 117.501 RON | 20.379 RON | 93.704 RON | 97.122 RON | 104.460 RON | 0 RON | 104.460 RON | 102.180 RON | 2.280 RON | 0 RON | 10.560 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 205.000 RON | 205.001 RON | 26.019 RON | 172.832 RON | 178.982 RON | 277.892 RON | 0 RON | 277.892 RON | 106.538 RON | 171.354 RON | 0 RON | 4.560 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 152.500 RON | 152.501 RON | 27.573 RON | 120.352 RON | 124.928 RON | 209.580 RON | 0 RON | 209.580 RON | 126.890 RON | 82.690 RON | 0 RON | 14.612 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 293.250 RON | 293.251 RON | 54.382 RON | 207.258 RON | 238.869 RON | 80.262 RON | 6.501 RON | 73.761 RON | 41.148 RON | 39.114 RON | 0 RON | 14.559 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 266.250 RON | 266.252 RON | 151.728 RON | 96.384 RON | 114.524 RON | 300.761 RON | 184.946 RON | 115.815 RON | 137.532 RON | 163.229 RON | 0 RON | 77.750 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 135.500 RON | 135.501 RON | 142.968 RON | −7.467 RON | −7.467 RON | 255.624 RON | 135.258 RON | 120.366 RON | 130.065 RON | 125.559 RON | 0 RON | 50.500 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 1,545 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.96) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−7.467 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 19,0 K RON | 117,5 K RON | 205,0 K RON | 152,5 K RON | 293,3 K RON | 266,3 K RON | 135,5 K RON |
| Venituri totale | 19,0 K RON | 117,5 K RON | 205,0 K RON | 152,5 K RON | 293,3 K RON | 266,3 K RON | 135,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 10,2 K RON | 20,4 K RON | 26,0 K RON | 27,6 K RON | 54,4 K RON | 151,7 K RON | 143,0 K RON |
| Rezultat net | 8,3 K RON | 93,7 K RON | 172,8 K RON | 120,4 K RON | 207,3 K RON | 96,4 K RON | −7,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 274,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,96 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,96 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,56 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,04 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,68 |
| Durata încasare (zile) | 136 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 683 RON | 9,2 K RON | 7,5% |
| 2020 | 2,3 K RON | 104,5 K RON | 2,2% |
| 2021 | 171,4 K RON | 277,9 K RON | 61,7% |
| 2022 | 82,7 K RON | 209,6 K RON | 39,5% |
| 2023 | 39,1 K RON | 80,3 K RON | 48,7% |
| 2024 | 163,2 K RON | 300,8 K RON | 54,3% |
| 2025 | 125,6 K RON | 255,6 K RON | 49,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 19,0 K RON | 117,5 K RON | 205,0 K RON | 152,5 K RON | 293,3 K RON | 266,3 K RON | 135,5 K RON | ▼ 49,1% |
| Rezultat net | 8,3 K RON | 93,7 K RON | 172,8 K RON | 120,4 K RON | 207,3 K RON | 96,4 K RON | −7,5 K RON | ▼ 107,7% |
| Total active | 9,2 K RON | 104,5 K RON | 277,9 K RON | 209,6 K RON | 80,3 K RON | 300,8 K RON | 255,6 K RON | ▼ 15,0% |
| Capitaluri proprii | 8,5 K RON | 102,2 K RON | 106,5 K RON | 126,9 K RON | 41,1 K RON | 137,5 K RON | 130,1 K RON | ▼ 5,4% |
| Datorii totale | 683 RON | 2,3 K RON | 171,4 K RON | 82,7 K RON | 39,1 K RON | 163,2 K RON | 125,6 K RON | ▼ 23,1% |
| Lichiditate curentă | 13,41 | 45,82 | 1,62 | 2,53 | 1,89 | 0,71 | 0,96 | ▲ 35,1% |
| Marjă netă (%) | 43,56 | 79,75 | 84,31 | 78,92 | 70,68 | 36,20 | -5,51 | ▼ 115,2% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 85 | 87 | 90 | 58 | 47 | ▼ 19,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 274,9 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (47/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.