Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ZHECOS GROUP CONSTRUCT SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Loc. Buftea, Oraş Buftea, CONSTRUCTORULUI, 8, 32, A, 4, 14, 70000
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 83 RON | 0 RON | 83 RON | −2.480 RON | 2.563 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 124 RON | −124 RON | −124 RON | 96 RON | 0 RON | 96 RON | −2.604 RON | 2.700 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 96 RON | 0 RON | 96 RON | −2.604 RON | 2.700 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 96 RON | 0 RON | 96 RON | −2.604 RON | 2.700 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 1.345.950 RON | 1.347.458 RON | 950.932 RON | 324.101 RON | 396.526 RON | 459.616 RON | 240.665 RON | 218.951 RON | 321.497 RON | 138.119 RON | 33.436 RON | 69.746 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 812.610 RON | 813.917 RON | 559.640 RON | 203.356 RON | 254.277 RON | 654.732 RON | 574.793 RON | 79.939 RON | 524.853 RON | 129.879 RON | 2.998 RON | 75.927 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 148.209 RON | −148.209 RON | −148.209 RON | 544.830 RON | 509.023 RON | 35.807 RON | 376.644 RON | 168.186 RON | 2.998 RON | 31.724 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Top format din 1,667 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.21) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−148.209 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1,35 M RON | 812,6 K RON | 0 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1,35 M RON | 813,9 K RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 124 RON | 0 RON | 0 RON | 950,9 K RON | 559,6 K RON | 148,2 K RON |
| Rezultat net | 0 RON | −124 RON | 0 RON | 0 RON | 324,1 K RON | 203,4 K RON | −148,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 732,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,21 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,20 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,24 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,6 K RON | 83 RON | 3.088,0% |
| 2020 | 2,7 K RON | 96 RON | 2.812,5% |
| 2021 | 2,7 K RON | 96 RON | 2.812,5% |
| 2022 | 2,7 K RON | 96 RON | 2.812,5% |
| 2023 | 138,1 K RON | 459,6 K RON | 30,1% |
| 2024 | 129,9 K RON | 654,7 K RON | 19,8% |
| 2025 | 168,2 K RON | 544,8 K RON | 30,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1,35 M RON | 812,6 K RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 0 RON | −124 RON | 0 RON | 0 RON | 324,1 K RON | 203,4 K RON | −148,2 K RON | ▼ 172,9% |
| Total active | 83 RON | 96 RON | 96 RON | 96 RON | 459,6 K RON | 654,7 K RON | 544,8 K RON | ▼ 16,8% |
| Capitaluri proprii | −2,5 K RON | −2,6 K RON | −2,6 K RON | −2,6 K RON | 321,5 K RON | 524,9 K RON | 376,6 K RON | ▼ 28,2% |
| Datorii totale | 2,6 K RON | 2,7 K RON | 2,7 K RON | 2,7 K RON | 138,1 K RON | 129,9 K RON | 168,2 K RON | ▲ 29,5% |
| Lichiditate curentă | 0,03 | 0,04 | 0,04 | 0,04 | 1,59 | 0,62 | 0,21 | ▼ 65,4% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – | 24,08 | 25,03 | – | – |
| Scor bonitate | 22 | 22 | 30 | 30 | 90 | 63 | 38 | ▼ 39,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 732,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (38/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.