Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MATHIAS IT SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Roşu, Comuna Chiajna, WEINER PALADA, 6B, B, 2, 10, 77042
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 76.920 RON | 76.920 RON | 21.768 RON | 53.825 RON | 55.152 RON | 65.400 RON | 400 RON | 65.000 RON | 54.025 RON | 12.031 RON | 0 RON | 39.595 RON | 0 RON | 656 RON | 1 |
| 2023 | 213.015 RON | 213.015 RON | 106.897 RON | 104.308 RON | 106.118 RON | 118.899 RON | 11.667 RON | 107.232 RON | 114.992 RON | 3.907 RON | 0 RON | 34.934 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 266.501 RON | 266.501 RON | 81.736 RON | 182.150 RON | 184.765 RON | 187.112 RON | 27.114 RON | 159.998 RON | 182.390 RON | 4.722 RON | 0 RON | 142.345 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 288.588 RON | 288.666 RON | 92.758 RON | 193.080 RON | 195.908 RON | 194.694 RON | 18.149 RON | 176.545 RON | 193.320 RON | 4.706 RON | 0 RON | 167.206 RON | 0 RON | 3.332 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6202 — Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
Top format din 345 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 76,9 K RON | 213,0 K RON | 266,5 K RON | 288,6 K RON |
| Venituri totale | 76,9 K RON | 213,0 K RON | 266,5 K RON | 288,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 21,8 K RON | 106,9 K RON | 81,7 K RON | 92,8 K RON |
| Rezultat net | 53,8 K RON | 104,3 K RON | 182,2 K RON | 193,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 383,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 37,51 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 37,51 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,98 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 41,37 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,73 |
| Durata încasare (zile) | 212 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 12,0 K RON | 65,4 K RON | 18,4% |
| 2023 | 3,9 K RON | 118,9 K RON | 3,3% |
| 2024 | 4,7 K RON | 187,1 K RON | 2,5% |
| 2025 | 4,7 K RON | 194,7 K RON | 2,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 76,9 K RON | 213,0 K RON | 266,5 K RON | 288,6 K RON | ▲ 8,3% |
| Rezultat net | 53,8 K RON | 104,3 K RON | 182,2 K RON | 193,1 K RON | ▲ 6,0% |
| Total active | 65,4 K RON | 118,9 K RON | 187,1 K RON | 194,7 K RON | ▲ 4,1% |
| Capitaluri proprii | 54,0 K RON | 115,0 K RON | 182,4 K RON | 193,3 K RON | ▲ 6,0% |
| Datorii totale | 12,0 K RON | 3,9 K RON | 4,7 K RON | 4,7 K RON | ▼ 0,3% |
| Lichiditate curentă | 5,40 | 27,45 | 33,88 | 37,51 | ▲ 10,7% |
| Marjă netă (%) | 69,98 | 48,97 | 68,35 | 66,91 | ▼ 2,1% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 100 | 100 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (193,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (37.51), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 383,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.