Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SUPORT WEBIT MAT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, PĂDURII, 4, A4, 1, 101, 77175, Camera 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 45.449 RON | 45.449 RON | 12.683 RON | 32.160 RON | 32.766 RON | 62.521 RON | 9.303 RON | 53.218 RON | 32.360 RON | 30.161 RON | 0 RON | 50.969 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 159.705 RON | 159.705 RON | 64.367 RON | 93.773 RON | 95.338 RON | 152.570 RON | 52.453 RON | 100.117 RON | 94.013 RON | 58.557 RON | 0 RON | 98.810 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 232.155 RON | 232.155 RON | 93.066 RON | 136.814 RON | 139.089 RON | 190.286 RON | 36.120 RON | 154.166 RON | 137.054 RON | 53.232 RON | 0 RON | 154.079 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 270.675 RON | 270.675 RON | 99.399 RON | 164.130 RON | 171.276 RON | 239.923 RON | 22.135 RON | 217.788 RON | 205.542 RON | 35.628 RON | 0 RON | 217.055 RON | 0 RON | 1.247 RON | 0 |
| 2025 | 286.200 RON | 286.203 RON | 105.592 RON | 172.197 RON | 180.611 RON | 272.310 RON | 20.750 RON | 251.560 RON | 191.567 RON | 80.743 RON | 0 RON | 245.931 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6202 — Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
Top format din 277 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 45,4 K RON | 159,7 K RON | 232,2 K RON | 270,7 K RON | 286,2 K RON |
| Venituri totale | 45,4 K RON | 159,7 K RON | 232,2 K RON | 270,7 K RON | 286,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 12,7 K RON | 64,4 K RON | 93,1 K RON | 99,4 K RON | 105,6 K RON |
| Rezultat net | 32,2 K RON | 93,8 K RON | 136,8 K RON | 164,1 K RON | 172,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 376,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,12 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,12 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,37 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,16 |
| Durata încasare (zile) | 314 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 30,2 K RON | 62,5 K RON | 48,2% |
| 2022 | 58,6 K RON | 152,6 K RON | 38,4% |
| 2023 | 53,2 K RON | 190,3 K RON | 28,0% |
| 2024 | 35,6 K RON | 239,9 K RON | 14,9% |
| 2025 | 80,7 K RON | 272,3 K RON | 29,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 45,4 K RON | 159,7 K RON | 232,2 K RON | 270,7 K RON | 286,2 K RON | ▲ 5,7% |
| Rezultat net | 32,2 K RON | 93,8 K RON | 136,8 K RON | 164,1 K RON | 172,2 K RON | ▲ 4,9% |
| Total active | 62,5 K RON | 152,6 K RON | 190,3 K RON | 239,9 K RON | 272,3 K RON | ▲ 13,5% |
| Capitaluri proprii | 32,4 K RON | 94,0 K RON | 137,1 K RON | 205,5 K RON | 191,6 K RON | ▼ 6,8% |
| Datorii totale | 30,2 K RON | 58,6 K RON | 53,2 K RON | 35,6 K RON | 80,7 K RON | ▲ 126,6% |
| Lichiditate curentă | 1,76 | 1,71 | 2,90 | 6,11 | 3,12 | ▼ 49,0% |
| Marjă netă (%) | 70,76 | 58,72 | 58,93 | 60,64 | 60,17 | ▼ 0,8% |
| Scor bonitate | 82 | 90 | 100 | 100 | 95 | ▼ 5,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (172,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.12), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 376,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.