Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DAVID VILLAS REZIDENTIAL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, CIREŞULUI, 48, 2, 2, 77086, Corp C1, Parter, Camera 10
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 429 RON | −430 RON | −429 RON | 1.471 RON | 734 RON | 737 RON | −230 RON | 1.701 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 31.101 RON | −31.101 RON | −31.101 RON | 1.452.026 RON | 1.025.061 RON | 426.965 RON | −31.131 RON | 1.225.409 RON | 0 RON | 118.935 RON | 195.008 RON | −62.740 RON | 1 |
| 2023 | 1.717.276 RON | 1.717.277 RON | 1.028.294 RON | 672.670 RON | 688.983 RON | 1.885.393 RON | 1.039.799 RON | 845.594 RON | 480 RON | 1.169.246 RON | 331.648 RON | 92.876 RON | 772.590 RON | 56.923 RON | 1 |
| 2024 | 2.176.364 RON | 2.208.890 RON | 1.338.423 RON | 807.515 RON | 870.467 RON | 2.244.763 RON | 1.563.555 RON | 681.208 RON | 480 RON | 1.083.201 RON | 258.410 RON | 83.602 RON | 1.208.174 RON | 47.092 RON | 1 |
| 2025 | 3.515.723 RON | 3.515.829 RON | 2.060.953 RON | 1.251.668 RON | 1.454.876 RON | 3.417.537 RON | 2.849.161 RON | 568.376 RON | 157.384 RON | 2.171.763 RON | 124.210 RON | 241.075 RON | 1.108.609 RON | 20.219 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (18)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Top format din 753 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.26) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 1,72 M RON | 2,18 M RON | 3,52 M RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 1,72 M RON | 2,21 M RON | 3,52 M RON |
| Cheltuieli totale | 429 RON | 31,1 K RON | 1,03 M RON | 1,34 M RON | 2,06 M RON |
| Rezultat net | −430 RON | −31,1 K RON | 672,7 K RON | 807,5 K RON | 1,25 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,24 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,26 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,20 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,09 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,57 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 28,30 |
| Durata stocaj (zile) | 13 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 14,58 |
| Durata încasare (zile) | 25 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 1,7 K RON | 1,5 K RON | 115,6% |
| 2022 | 1,23 M RON | 1,45 M RON | 84,4% |
| 2023 | 1,17 M RON | 1,89 M RON | 62,0% |
| 2024 | 1,08 M RON | 2,24 M RON | 48,3% |
| 2025 | 2,17 M RON | 3,42 M RON | 63,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 1,72 M RON | 2,18 M RON | 3,52 M RON | ▲ 61,5% |
| Rezultat net | −430 RON | −31,1 K RON | 672,7 K RON | 807,5 K RON | 1,25 M RON | ▲ 55,0% |
| Total active | 1,5 K RON | 1,45 M RON | 1,89 M RON | 2,24 M RON | 3,42 M RON | ▲ 52,2% |
| Capitaluri proprii | −230 RON | −31,1 K RON | 480 RON | 480 RON | 157,4 K RON | ▲ 32.688,3% |
| Datorii totale | 1,7 K RON | 1,23 M RON | 1,17 M RON | 1,08 M RON | 2,17 M RON | ▲ 100,5% |
| Lichiditate curentă | 0,43 | 0,35 | 0,72 | 0,63 | 0,26 | ▼ 58,4% |
| Marjă netă (%) | – | – | 39,17 | 37,10 | 35,60 | ▼ 4,0% |
| Scor bonitate | 22 | 15 | 61 | 61 | 56 | ▼ 8,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,25 M RON).
- •Scorul de bonitate de 56/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,24 M RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.