Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GRIFFIN ADVERTISING SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Ostratu, Comuna Corbeanca, Str. PADURII, PARADISUL VERDE, 27, tarla 39, 1, parcela A128, lot 91
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 803.923 RON | 804.366 RON | 467.682 RON | 328.644 RON | 336.684 RON | 557.244 RON | 69.491 RON | 487.753 RON | 459.359 RON | 100.852 RON | 0 RON | 261.678 RON | 0 RON | 2.967 RON | 2 |
| 2020 | 1.427.780 RON | 1.428.107 RON | 833.031 RON | 581.714 RON | 595.076 RON | 998.919 RON | 54.747 RON | 944.172 RON | 865.288 RON | 142.172 RON | 0 RON | 409.326 RON | 0 RON | 8.541 RON | 2 |
| 2021 | 1.207.268 RON | 1.208.321 RON | 696.243 RON | 500.876 RON | 512.078 RON | 589.130 RON | 35.691 RON | 553.439 RON | 501.116 RON | 97.322 RON | 0 RON | 437.819 RON | 0 RON | 9.308 RON | 2 |
| 2022 | 1.146.329 RON | 1.146.836 RON | 742.576 RON | 393.997 RON | 404.260 RON | 784.885 RON | 46.014 RON | 738.871 RON | 394.237 RON | 398.748 RON | 0 RON | 682.762 RON | 0 RON | 8.100 RON | 2 |
| 2023 | 1.739.533 RON | 1.740.106 RON | 979.723 RON | 745.939 RON | 760.383 RON | 922.292 RON | 35.138 RON | 887.154 RON | 799.315 RON | 131.510 RON | 1.636 RON | 582.661 RON | 0 RON | 8.533 RON | 2 |
| 2024 | 1.702.328 RON | 1.706.670 RON | 1.322.214 RON | 334.287 RON | 384.456 RON | 663.525 RON | 279.848 RON | 383.677 RON | 334.527 RON | 335.550 RON | 1.636 RON | 188.478 RON | 0 RON | 6.552 RON | 2 |
| 2025 | 2.223.622 RON | 2.247.944 RON | 1.566.547 RON | 568.512 RON | 681.397 RON | 1.171.280 RON | 212.409 RON | 958.871 RON | 568.752 RON | 607.654 RON | 2.895 RON | 673.854 RON | 0 RON | 5.126 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 1,082 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 803,9 K RON | 1,43 M RON | 1,21 M RON | 1,15 M RON | 1,74 M RON | 1,70 M RON | 2,22 M RON |
| Venituri totale | 804,4 K RON | 1,43 M RON | 1,21 M RON | 1,15 M RON | 1,74 M RON | 1,71 M RON | 2,25 M RON |
| Cheltuieli totale | 467,7 K RON | 833,0 K RON | 696,2 K RON | 742,6 K RON | 979,7 K RON | 1,32 M RON | 1,57 M RON |
| Rezultat net | 328,6 K RON | 581,7 K RON | 500,9 K RON | 394,0 K RON | 745,9 K RON | 334,3 K RON | 568,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,23 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,58 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,57 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,46 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,93 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 768,09 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,30 |
| Durata încasare (zile) | 111 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 100,9 K RON | 557,2 K RON | 18,1% |
| 2020 | 142,2 K RON | 998,9 K RON | 14,2% |
| 2021 | 97,3 K RON | 589,1 K RON | 16,5% |
| 2022 | 398,7 K RON | 784,9 K RON | 50,8% |
| 2023 | 131,5 K RON | 922,3 K RON | 14,3% |
| 2024 | 335,6 K RON | 663,5 K RON | 50,6% |
| 2025 | 607,7 K RON | 1,17 M RON | 51,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 803,9 K RON | 1,43 M RON | 1,21 M RON | 1,15 M RON | 1,74 M RON | 1,70 M RON | 2,22 M RON | ▲ 30,6% |
| Rezultat net | 328,6 K RON | 581,7 K RON | 500,9 K RON | 394,0 K RON | 745,9 K RON | 334,3 K RON | 568,5 K RON | ▲ 70,1% |
| Total active | 557,2 K RON | 998,9 K RON | 589,1 K RON | 784,9 K RON | 922,3 K RON | 663,5 K RON | 1,17 M RON | ▲ 76,5% |
| Capitaluri proprii | 459,4 K RON | 865,3 K RON | 501,1 K RON | 394,2 K RON | 799,3 K RON | 334,5 K RON | 568,8 K RON | ▲ 70,0% |
| Datorii totale | 100,9 K RON | 142,2 K RON | 97,3 K RON | 398,7 K RON | 131,5 K RON | 335,6 K RON | 607,7 K RON | ▲ 81,1% |
| Lichiditate curentă | 4,84 | 6,64 | 5,69 | 1,85 | 6,75 | 1,14 | 1,58 | ▲ 38,0% |
| Marjă netă (%) | 40,88 | 40,74 | 41,49 | 34,37 | 42,88 | 19,64 | 25,57 | ▲ 30,2% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | 75 | 100 | 70 | 90 | ▲ 28,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (568,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,23 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.