Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DAS SPECIALIST DRIVE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, CAPORAL ENE, 20, 77086, Corp 4, Etaj și Parter
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 202.201 RON | 204.541 RON | 143.472 RON | 60.092 RON | 61.069 RON | 69.169 RON | 3.703 RON | 65.466 RON | 60.292 RON | 8.877 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2021 | 295.649 RON | 295.648 RON | 261.274 RON | 31.417 RON | 34.374 RON | 99.887 RON | 3.492 RON | 96.395 RON | 91.709 RON | 8.178 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
| 2022 | 282.500 RON | 287.976 RON | 300.091 RON | −14.960 RON | −12.115 RON | 15.122 RON | 3.068 RON | 12.054 RON | −14.760 RON | 29.882 RON | 0 RON | 1.409 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
| 2023 | 294.950 RON | 295.950 RON | 304.255 RON | −11.265 RON | −8.305 RON | 18.881 RON | 2.002 RON | 16.879 RON | −26.025 RON | 44.906 RON | 0 RON | 42 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2024 | 294.050 RON | 297.035 RON | 268.573 RON | 25.491 RON | 28.462 RON | 19.894 RON | 1.407 RON | 18.487 RON | −534 RON | 20.428 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2025 | 298.000 RON | 301.400 RON | 292.320 RON | 6.097 RON | 9.080 RON | 22.538 RON | 1.118 RON | 21.420 RON | 5.564 RON | 16.974 RON | 0 RON | 134 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8553 — Școli de conducere (pilotaj)
Top format din 72 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 202,2 K RON | 295,6 K RON | 282,5 K RON | 295,0 K RON | 294,1 K RON | 298,0 K RON |
| Venituri totale | 204,5 K RON | 295,6 K RON | 288,0 K RON | 296,0 K RON | 297,0 K RON | 301,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 143,5 K RON | 261,3 K RON | 300,1 K RON | 304,3 K RON | 268,6 K RON | 292,3 K RON |
| Rezultat net | 60,1 K RON | 31,4 K RON | −15,0 K RON | −11,3 K RON | 25,5 K RON | 6,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 326,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,26 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,26 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,25 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,33 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2.223,88 |
| Durata încasare (zile) | 0 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 8,9 K RON | 69,2 K RON | 12,8% |
| 2021 | 8,2 K RON | 99,9 K RON | 8,2% |
| 2022 | 29,9 K RON | 15,1 K RON | 197,6% |
| 2023 | 44,9 K RON | 18,9 K RON | 237,8% |
| 2024 | 20,4 K RON | 19,9 K RON | 102,7% |
| 2025 | 17,0 K RON | 22,5 K RON | 75,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 202,2 K RON | 295,6 K RON | 282,5 K RON | 295,0 K RON | 294,1 K RON | 298,0 K RON | ▲ 1,3% |
| Rezultat net | 60,1 K RON | 31,4 K RON | −15,0 K RON | −11,3 K RON | 25,5 K RON | 6,1 K RON | ▼ 76,1% |
| Total active | 69,2 K RON | 99,9 K RON | 15,1 K RON | 18,9 K RON | 19,9 K RON | 22,5 K RON | ▲ 13,3% |
| Capitaluri proprii | 60,3 K RON | 91,7 K RON | −14,8 K RON | −26,0 K RON | −534 RON | 5,6 K RON | ▲ 1.141,9% |
| Datorii totale | 8,9 K RON | 8,2 K RON | 29,9 K RON | 44,9 K RON | 20,4 K RON | 17,0 K RON | ▼ 16,9% |
| Lichiditate curentă | 7,37 | 11,79 | 0,40 | 0,38 | 0,91 | 1,26 | ▲ 39,4% |
| Marjă netă (%) | 29,72 | 10,63 | -5,30 | -3,82 | 8,67 | 2,05 | ▼ 76,4% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 12 | 27 | 50 | 57 | ▲ 14,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (6,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 326,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.