Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
WET PAINT SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Otopeni, 23 AUGUST, 79A, MERIDIAN, 4, 24/1, 75100
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 114.204 RON | 114.990 RON | 66.772 RON | 44.768 RON | 48.218 RON | 664.943 RON | 33.146 RON | 631.797 RON | 121.205 RON | 543.738 RON | 0 RON | 43.816 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 126.829 RON | 130.295 RON | 62.892 RON | 63.791 RON | 67.403 RON | 568.436 RON | 8.194 RON | 560.242 RON | 184.996 RON | 383.440 RON | 0 RON | 58.037 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 178.113 RON | 178.113 RON | 45.027 RON | 128.383 RON | 133.086 RON | 537.448 RON | 1.980 RON | 535.468 RON | 313.378 RON | 224.070 RON | 0 RON | 55.472 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 284.647 RON | 284.647 RON | 45.037 RON | 232.765 RON | 239.610 RON | 534.110 RON | 4.154 RON | 529.956 RON | 233.005 RON | 301.105 RON | 0 RON | 57.487 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 295.321 RON | 295.321 RON | 109.323 RON | 183.104 RON | 185.998 RON | 264.351 RON | 6.587 RON | 257.764 RON | 183.344 RON | 81.085 RON | 0 RON | 32.261 RON | 0 RON | 78 RON | 1 |
| 2024 | 461.667 RON | 476.267 RON | 148.275 RON | 318.207 RON | 327.992 RON | 443.445 RON | 127.167 RON | 316.278 RON | 318.447 RON | 127.062 RON | 0 RON | 241.000 RON | 0 RON | 2.064 RON | 1 |
| 2025 | 449.202 RON | 449.496 RON | 182.150 RON | 258.366 RON | 267.346 RON | 384.438 RON | 115.301 RON | 269.137 RON | 258.606 RON | 127.446 RON | 0 RON | 194.189 RON | 0 RON | 1.614 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Top format din 596 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 114,2 K RON | 126,8 K RON | 178,1 K RON | 284,6 K RON | 295,3 K RON | 461,7 K RON | 449,2 K RON |
| Venituri totale | 115,0 K RON | 130,3 K RON | 178,1 K RON | 284,6 K RON | 295,3 K RON | 476,3 K RON | 449,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 66,8 K RON | 62,9 K RON | 45,0 K RON | 45,0 K RON | 109,3 K RON | 148,3 K RON | 182,2 K RON |
| Rezultat net | 44,8 K RON | 63,8 K RON | 128,4 K RON | 232,8 K RON | 183,1 K RON | 318,2 K RON | 258,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 528,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,11 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,11 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,59 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,02 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,31 |
| Durata încasare (zile) | 158 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 543,7 K RON | 664,9 K RON | 81,8% |
| 2020 | 383,4 K RON | 568,4 K RON | 67,5% |
| 2021 | 224,1 K RON | 537,4 K RON | 41,7% |
| 2022 | 301,1 K RON | 534,1 K RON | 56,4% |
| 2023 | 81,1 K RON | 264,4 K RON | 30,7% |
| 2024 | 127,1 K RON | 443,4 K RON | 28,7% |
| 2025 | 127,4 K RON | 384,4 K RON | 33,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 114,2 K RON | 126,8 K RON | 178,1 K RON | 284,6 K RON | 295,3 K RON | 461,7 K RON | 449,2 K RON | ▼ 2,7% |
| Rezultat net | 44,8 K RON | 63,8 K RON | 128,4 K RON | 232,8 K RON | 183,1 K RON | 318,2 K RON | 258,4 K RON | ▼ 18,8% |
| Total active | 664,9 K RON | 568,4 K RON | 537,4 K RON | 534,1 K RON | 264,4 K RON | 443,4 K RON | 384,4 K RON | ▼ 13,3% |
| Capitaluri proprii | 121,2 K RON | 185,0 K RON | 313,4 K RON | 233,0 K RON | 183,3 K RON | 318,4 K RON | 258,6 K RON | ▼ 18,8% |
| Datorii totale | 543,7 K RON | 383,4 K RON | 224,1 K RON | 301,1 K RON | 81,1 K RON | 127,1 K RON | 127,4 K RON | ▲ 0,3% |
| Lichiditate curentă | 1,16 | 1,46 | 2,39 | 1,76 | 3,18 | 2,49 | 2,11 | ▼ 15,2% |
| Marjă netă (%) | 39,20 | 50,30 | 72,08 | 81,77 | 62,00 | 68,93 | 57,52 | ▼ 16,6% |
| Scor bonitate | 67 | 85 | 100 | 85 | 95 | 95 | 80 | ▼ 15,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (258,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.11), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 528,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.