Publicitate

MIHAI DECO ART S.R.L.

CUI: 38672718 J23/71/2018 SRL Ilfov, Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38672718
Cod înmatriculare J23/71/2018
EUID ROONRC.J23/71/2018
Data înmatriculării 2018-01-10
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani

Adresă

România, Ilfov, Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, TRAIAN, 77010, cvartal 28, parcelele 1167 și 1168, nr.56

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi
Stradă: TRAIAN
Cod poștal: 77010
Completare adresă: cvartal 28, parcelele 1167 și 1168, nr.56

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 38.957 RON 38.957 RON 63.070 RON −25.282 RON −24.113 RON 47.627 RON 0 RON 47.627 RON −12.759 RON 60.386 RON 46.872 RON 1 RON 0 RON 0 RON 0
2020 26.216 RON 26.216 RON 15.779 RON 9.651 RON 10.437 RON 94.139 RON 0 RON 94.139 RON −2.866 RON 97.005 RON 92.434 RON 1 RON 0 RON 0 RON 0
2021 31.673 RON 31.673 RON 156.255 RON −125.532 RON −124.582 RON 9.759 RON 0 RON 9.759 RON −128.398 RON 138.157 RON 8.602 RON 1 RON 0 RON 0 RON 0
2022 84.892 RON 84.892 RON 74.687 RON 7.658 RON 10.205 RON 60.671 RON 0 RON 60.671 RON −120.740 RON 181.411 RON 60.321 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 62.488 RON 62.488 RON 19.482 RON 36.125 RON 43.006 RON 92.135 RON 0 RON 92.135 RON −84.616 RON 176.751 RON 87.373 RON 1 RON 0 RON 0 RON 0
2024 77.234 RON 77.234 RON 45.009 RON 27.069 RON 32.225 RON 137.229 RON 0 RON 137.229 RON −53.943 RON 191.172 RON 107.375 RON 673 RON 0 RON 0 RON 0
2025 165.808 RON 165.808 RON 184.539 RON −26.321 RON −18.731 RON 137.935 RON 0 RON 137.935 RON −80.264 RON 218.199 RON 54.840 RON 4.703 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

ENCIU DANIEL
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (8)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 107 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−80.264 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.63) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−26.321 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 158.2% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
165,8 K RON
Rezultat Net 2025
−26,3 K RON
Total Active 2025
137,9 K RON
Scor Bonitate
24/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 24/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 39,0 K RON 26,2 K RON 31,7 K RON 84,9 K RON 62,5 K RON 77,2 K RON 165,8 K RON
Venituri totale 39,0 K RON 26,2 K RON 31,7 K RON 84,9 K RON 62,5 K RON 77,2 K RON 165,8 K RON
Cheltuieli totale 63,1 K RON 15,8 K RON 156,3 K RON 74,7 K RON 19,5 K RON 45,0 K RON 184,5 K RON
Rezultat net −25,3 K RON 9,7 K RON −125,5 K RON 7,7 K RON 36,1 K RON 27,1 K RON −26,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 143,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−80.264 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,63 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,38 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,36 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 0,63 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante137,9 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri54,8 K RON
Creanțe4,7 K RON
Numerar78,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,02
Durata stocaj (zile) 121
Rotație creanțe (ori/an) 35,26
Durata încasare (zile) 10

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-11,3%
Marjă netă
-15,9%
ROA
-19,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 60,4 K RON 47,6 K RON 126,8%
2020 97,0 K RON 94,1 K RON 103,0%
2021 138,2 K RON 9,8 K RON 1.415,7%
2022 181,4 K RON 60,7 K RON 299,0%
2023 176,8 K RON 92,1 K RON 191,8%
2024 191,2 K RON 137,2 K RON 139,3%
2025 218,2 K RON 137,9 K RON 158,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

24
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 39,0 K RON 26,2 K RON 31,7 K RON 84,9 K RON 62,5 K RON 77,2 K RON 165,8 K RON ▲ 114,7%
Rezultat net −25,3 K RON 9,7 K RON −125,5 K RON 7,7 K RON 36,1 K RON 27,1 K RON −26,3 K RON ▼ 197,2%
Total active 47,6 K RON 94,1 K RON 9,8 K RON 60,7 K RON 92,1 K RON 137,2 K RON 137,9 K RON ▲ 0,5%
Capitaluri proprii −12,8 K RON −2,9 K RON −128,4 K RON −120,7 K RON −84,6 K RON −53,9 K RON −80,3 K RON ▼ 48,8%
Datorii totale 60,4 K RON 97,0 K RON 138,2 K RON 181,4 K RON 176,8 K RON 191,2 K RON 218,2 K RON ▲ 14,1%
Lichiditate curentă 0,79 0,97 0,07 0,33 0,52 0,72 0,63 ▼ 11,9%
Marjă netă (%) -64,90 36,81 -396,34 9,02 57,81 35,05 -15,87 ▼ 145,3%
Scor bonitate 24 55 19 50 55 55 24 ▼ 56,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 158.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (24/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate