Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DMF TOTAL CLIMATIZARE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Ştefăneştii de Sus, Comuna Ştefăneştii de Jos, MUŞCATELOR, 7, 77177
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 359.546 RON | 360.495 RON | 356.627 RON | 263 RON | 3.868 RON | 77.732 RON | 0 RON | 77.732 RON | 463 RON | 77.319 RON | 41.981 RON | 8.749 RON | 0 RON | 50 RON | 1 |
| 2024 | 1.274.795 RON | 1.274.795 RON | 954.330 RON | 284.841 RON | 320.465 RON | 832.878 RON | 0 RON | 832.878 RON | 284.322 RON | 548.556 RON | 100.729 RON | 735.780 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 1.078.938 RON | 1.078.938 RON | 865.459 RON | 178.819 RON | 213.479 RON | 865.497 RON | 5.457 RON | 860.040 RON | 179.059 RON | 686.438 RON | 72.826 RON | 767.418 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Top format din 715 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 359,5 K RON | 1,27 M RON | 1,08 M RON |
| Venituri totale | 360,5 K RON | 1,27 M RON | 1,08 M RON |
| Cheltuieli totale | 356,6 K RON | 954,3 K RON | 865,5 K RON |
| Rezultat net | 263 RON | 284,8 K RON | 178,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,62 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,25 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,15 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,26 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 14,82 |
| Durata stocaj (zile) | 25 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,41 |
| Durata încasare (zile) | 260 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 77,3 K RON | 77,7 K RON | 99,5% |
| 2024 | 548,6 K RON | 832,9 K RON | 65,9% |
| 2025 | 686,4 K RON | 865,5 K RON | 79,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 359,5 K RON | 1,27 M RON | 1,08 M RON | ▼ 15,4% |
| Rezultat net | 263 RON | 284,8 K RON | 178,8 K RON | ▼ 37,2% |
| Total active | 77,7 K RON | 832,9 K RON | 865,5 K RON | ▲ 3,9% |
| Capitaluri proprii | 463 RON | 284,3 K RON | 179,1 K RON | ▼ 37,0% |
| Datorii totale | 77,3 K RON | 548,6 K RON | 686,4 K RON | ▲ 25,1% |
| Lichiditate curentă | 1,01 | 1,52 | 1,25 | ▼ 17,5% |
| Marjă netă (%) | 0,07 | 22,34 | 16,57 | ▼ 25,8% |
| Scor bonitate | 50 | 90 | 60 | ▼ 33,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (178,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,62 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.