Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FOREST CONSTRUCT QUALITY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, PRISLOPULUI, 13, 435700
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 100.240 RON | 100.243 RON | 45.562 RON | 53.679 RON | 54.681 RON | 58.618 RON | 9.375 RON | 49.243 RON | 53.879 RON | 4.739 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 242.531 RON | 242.544 RON | 210.639 RON | 29.479 RON | 31.905 RON | 80.166 RON | 25.246 RON | 54.920 RON | 54.358 RON | 25.808 RON | 0 RON | 35.987 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 192.282 RON | 192.298 RON | 178.650 RON | 11.725 RON | 13.648 RON | 64.827 RON | 18.456 RON | 46.371 RON | 47.061 RON | 17.766 RON | 0 RON | 1.262 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (26)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5229 Alte activităţi anexe transporturilor
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
Raport Economico-Financiar
2021–20231. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 100,2 K RON | 242,5 K RON | 192,3 K RON |
| Venituri totale | 100,2 K RON | 242,5 K RON | 192,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 45,6 K RON | 210,6 K RON | 178,7 K RON |
| Rezultat net | 53,7 K RON | 29,5 K RON | 11,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2024 (regresie liniară): 270,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2023
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,61 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,61 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,54 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,65 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2023)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2023)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 152,36 |
| Durata încasare (zile) | 2 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 4,7 K RON | 58,6 K RON | 8,1% |
| 2022 | 25,8 K RON | 80,2 K RON | 32,2% |
| 2023 | 17,8 K RON | 64,8 K RON | 27,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2023
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 100,2 K RON | 242,5 K RON | 192,3 K RON | ▼ 20,7% |
| Rezultat net | 53,7 K RON | 29,5 K RON | 11,7 K RON | ▼ 60,2% |
| Total active | 58,6 K RON | 80,2 K RON | 64,8 K RON | ▼ 19,1% |
| Capitaluri proprii | 53,9 K RON | 54,4 K RON | 47,1 K RON | ▼ 13,4% |
| Datorii totale | 4,7 K RON | 25,8 K RON | 17,8 K RON | ▼ 31,2% |
| Lichiditate curentă | 10,39 | 2,13 | 2,61 | ▲ 22,7% |
| Marjă netă (%) | 53,55 | 12,15 | 6,10 | ▼ 49,8% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 82 | ▼ 5,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2023 (11,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.61), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2024 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 270,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2023.