Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SIM HOLD PROD COM SRL
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, 247, 4964
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 329.702 RON | 329.702 RON | 293.878 RON | 32.527 RON | 35.824 RON | 956.628 RON | 714.520 RON | 242.108 RON | 510.296 RON | 446.332 RON | 190.135 RON | 41.054 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2020 | 353.389 RON | 353.389 RON | 279.755 RON | 70.100 RON | 73.634 RON | 850.980 RON | 710.763 RON | 140.217 RON | 580.396 RON | 270.584 RON | 95.431 RON | 41.945 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 715.254 RON | 710.762 RON | 4.492 RON | 509.878 RON | 205.376 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.02) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 329,7 K RON | 353,4 K RON | 0 RON |
| Venituri totale | 329,7 K RON | 353,4 K RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 293,9 K RON | 279,8 K RON | 0 RON |
| Rezultat net | 32,5 K RON | 70,1 K RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): −61,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,02 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,02 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,48 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 446,3 K RON | 956,6 K RON | 46,7% |
| 2020 | 270,6 K RON | 851,0 K RON | 31,8% |
| 2024 | 205,4 K RON | 715,3 K RON | 28,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 329,7 K RON | 353,4 K RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 32,5 K RON | 70,1 K RON | 0 RON | – |
| Total active | 956,6 K RON | 851,0 K RON | 715,3 K RON | ▼ 15,9% |
| Capitaluri proprii | 510,3 K RON | 580,4 K RON | 509,9 K RON | ▼ 12,1% |
| Datorii totale | 446,3 K RON | 270,6 K RON | 205,4 K RON | ▼ 24,1% |
| Lichiditate curentă | 0,54 | 0,52 | 0,02 | ▼ 95,8% |
| Marjă netă (%) | 9,87 | 19,84 | – | – |
| Scor bonitate | 65 | 78 | 38 | ▼ 51,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (38/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.