Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VTRIGA TIEFBAU S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, POIENILE DE SUB MUNTE, 499B, 437220
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 1.000 RON | 771 RON | 229 RON | 229 RON | 1.526 RON | 1.000 RON | 526 RON | 429 RON | 1.097 RON | 0 RON | 69 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 567.693 RON | 567.724 RON | 463.208 RON | 98.953 RON | 104.516 RON | 167.990 RON | 1.000 RON | 166.990 RON | 99.383 RON | 68.607 RON | 0 RON | 108.427 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 282.953 RON | 283.218 RON | 242.855 RON | 37.589 RON | 40.363 RON | 206.466 RON | 1.000 RON | 205.466 RON | 136.972 RON | 69.494 RON | 0 RON | 110.706 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 403.932 RON | 404.019 RON | 372.427 RON | 23.195 RON | 31.592 RON | 312.150 RON | 1.000 RON | 311.150 RON | 160.166 RON | 151.984 RON | 479 RON | 151.035 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 42.051 RON | 73.551 RON | 72.391 RON | 781 RON | 1.160 RON | 241.433 RON | 40.398 RON | 201.035 RON | 160.948 RON | 80.485 RON | 38.334 RON | 115.857 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (27)
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Top format din 1,204 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 567,7 K RON | 283,0 K RON | 403,9 K RON | 42,1 K RON |
| Venituri totale | 1,0 K RON | 567,7 K RON | 283,2 K RON | 404,0 K RON | 73,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 771 RON | 463,2 K RON | 242,9 K RON | 372,4 K RON | 72,4 K RON |
| Rezultat net | 229 RON | 99,0 K RON | 37,6 K RON | 23,2 K RON | 781 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 235,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,50 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,02 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,58 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,00 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,10 |
| Durata stocaj (zile) | 333 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,36 |
| Durata încasare (zile) | 1.006 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 1,1 K RON | 1,5 K RON | 71,9% |
| 2022 | 68,6 K RON | 168,0 K RON | 40,8% |
| 2023 | 69,5 K RON | 206,5 K RON | 33,7% |
| 2024 | 152,0 K RON | 312,2 K RON | 48,7% |
| 2025 | 80,5 K RON | 241,4 K RON | 33,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 567,7 K RON | 283,0 K RON | 403,9 K RON | 42,1 K RON | ▼ 89,6% |
| Rezultat net | 229 RON | 99,0 K RON | 37,6 K RON | 23,2 K RON | 781 RON | ▼ 96,6% |
| Total active | 1,5 K RON | 168,0 K RON | 206,5 K RON | 312,2 K RON | 241,4 K RON | ▼ 22,7% |
| Capitaluri proprii | 429 RON | 99,4 K RON | 137,0 K RON | 160,2 K RON | 160,9 K RON | ▲ 0,5% |
| Datorii totale | 1,1 K RON | 68,6 K RON | 69,5 K RON | 152,0 K RON | 80,5 K RON | ▼ 47,0% |
| Lichiditate curentă | 0,48 | 2,43 | 2,96 | 2,05 | 2,50 | ▲ 22,0% |
| Marjă netă (%) | – | 17,43 | 13,28 | 5,74 | 1,86 | ▼ 67,6% |
| Scor bonitate | 35 | 95 | 87 | 82 | 77 | ▼ 6,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (781 RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.5), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 235,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.