Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DOI URSULETI FOREST S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, CIMITIRULUI, 16A, 435700
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2.608.448 RON | 2.608.448 RON | 1.980.677 RON | 601.687 RON | 627.771 RON | 853.438 RON | 132.580 RON | 720.858 RON | 590.613 RON | 262.825 RON | 95.908 RON | 209.549 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2020 | 2.300.936 RON | 2.300.946 RON | 1.713.419 RON | 564.518 RON | 587.527 RON | 2.153.178 RON | 872.111 RON | 1.281.067 RON | 1.155.131 RON | 998.047 RON | 82.960 RON | 534.611 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2021 | 4.623.114 RON | 4.623.114 RON | 3.199.649 RON | 1.377.234 RON | 1.423.465 RON | 3.378.096 RON | 992.308 RON | 2.385.788 RON | 2.527.355 RON | 850.741 RON | 626.765 RON | 1.324.651 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2022 | 5.026.446 RON | 5.026.470 RON | 4.439.053 RON | 537.155 RON | 587.417 RON | 3.840.216 RON | 1.261.467 RON | 2.578.749 RON | 2.801.352 RON | 1.038.864 RON | 461.170 RON | 2.065.489 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
| 2023 | 3.193.709 RON | 3.358.114 RON | 3.319.793 RON | 10.029 RON | 38.321 RON | 3.644.358 RON | 1.289.565 RON | 2.354.793 RON | 2.811.382 RON | 832.976 RON | 1.255.196 RON | 1.039.800 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2024 | 3.970.392 RON | 3.807.464 RON | 3.770.192 RON | 28.348 RON | 37.272 RON | 4.450.599 RON | 2.749.527 RON | 1.701.072 RON | 2.704.160 RON | 1.746.439 RON | 816.208 RON | 853.455 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
| 2025 | 3.472.460 RON | 4.312.626 RON | 4.242.133 RON | 51.615 RON | 70.493 RON | 5.781.518 RON | 3.084.818 RON | 2.696.700 RON | 2.755.775 RON | 3.025.743 RON | 2.078.080 RON | 568.694 RON | 0 RON | 0 RON | 18 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (18)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4531 Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0220 — Exploatarea forestieră
Top format din 230 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.89) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,61 M RON | 2,30 M RON | 4,62 M RON | 5,03 M RON | 3,19 M RON | 3,97 M RON | 3,47 M RON |
| Venituri totale | 2,61 M RON | 2,30 M RON | 4,62 M RON | 5,03 M RON | 3,36 M RON | 3,81 M RON | 4,31 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,98 M RON | 1,71 M RON | 3,20 M RON | 4,44 M RON | 3,32 M RON | 3,77 M RON | 4,24 M RON |
| Rezultat net | 601,7 K RON | 564,5 K RON | 1,38 M RON | 537,2 K RON | 10,0 K RON | 28,3 K RON | 51,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,24 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,89 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,20 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,91 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,67 |
| Durata stocaj (zile) | 218 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,11 |
| Durata încasare (zile) | 60 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 262,8 K RON | 853,4 K RON | 30,8% |
| 2020 | 998,0 K RON | 2,15 M RON | 46,4% |
| 2021 | 850,7 K RON | 3,38 M RON | 25,2% |
| 2022 | 1,04 M RON | 3,84 M RON | 27,1% |
| 2023 | 833,0 K RON | 3,64 M RON | 22,9% |
| 2024 | 1,75 M RON | 4,45 M RON | 39,2% |
| 2025 | 3,03 M RON | 5,78 M RON | 52,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,61 M RON | 2,30 M RON | 4,62 M RON | 5,03 M RON | 3,19 M RON | 3,97 M RON | 3,47 M RON | ▼ 12,5% |
| Rezultat net | 601,7 K RON | 564,5 K RON | 1,38 M RON | 537,2 K RON | 10,0 K RON | 28,3 K RON | 51,6 K RON | ▲ 82,1% |
| Total active | 853,4 K RON | 2,15 M RON | 3,38 M RON | 3,84 M RON | 3,64 M RON | 4,45 M RON | 5,78 M RON | ▲ 29,9% |
| Capitaluri proprii | 590,6 K RON | 1,16 M RON | 2,53 M RON | 2,80 M RON | 2,81 M RON | 2,70 M RON | 2,76 M RON | ▲ 1,9% |
| Datorii totale | 262,8 K RON | 998,0 K RON | 850,7 K RON | 1,04 M RON | 833,0 K RON | 1,75 M RON | 3,03 M RON | ▲ 73,3% |
| Lichiditate curentă | 2,74 | 1,28 | 2,80 | 2,48 | 2,83 | 0,97 | 0,89 | ▼ 8,5% |
| Marjă netă (%) | 23,07 | 24,53 | 29,79 | 10,69 | 0,31 | 0,71 | 1,49 | ▲ 109,9% |
| Scor bonitate | 87 | 70 | 100 | 87 | 77 | 68 | 55 | ▼ 19,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (51,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,24 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.