Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GDM RESIDENCE PROJECT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Municipiul Baia Mare, LĂMÂIŢEI, 2, 430066
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 0 RON | 880.485 RON | 881.510 RON | −1.025 RON | −1.025 RON | 1.908.336 RON | 437.445 RON | 1.470.891 RON | −1.768 RON | 1.910.104 RON | 1.444.992 RON | 13.379 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 0 RON | 577.515 RON | 578.683 RON | −1.168 RON | −1.168 RON | 2.475.781 RON | 437.445 RON | 2.038.336 RON | −2.936 RON | 2.478.717 RON | 2.022.507 RON | 6.878 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 0 RON | 74.846 RON | 218.530 RON | −145.684 RON | −143.684 RON | 3.387.484 RON | 437.445 RON | 2.950.039 RON | −147.651 RON | 2.288.696 RON | 2.043.066 RON | 31.241 RON | 1.246.439 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Top format din 43 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−147.651 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−145.684 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 880,5 K RON | 577,5 K RON | 74,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 881,5 K RON | 578,7 K RON | 218,5 K RON |
| Rezultat net | −1,0 K RON | −1,2 K RON | −145,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 0 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,29 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,40 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,38 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,48 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 1,91 M RON | 1,91 M RON | 100,1% |
| 2024 | 2,48 M RON | 2,48 M RON | 100,1% |
| 2025 | 2,29 M RON | 3,39 M RON | 67,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −1,0 K RON | −1,2 K RON | −145,7 K RON | ▼ 12.372,9% |
| Total active | 1,91 M RON | 2,48 M RON | 3,39 M RON | ▲ 36,8% |
| Capitaluri proprii | −1,8 K RON | −2,9 K RON | −147,7 K RON | ▼ 4.929,0% |
| Datorii totale | 1,91 M RON | 2,48 M RON | 2,29 M RON | ▼ 7,7% |
| Lichiditate curentă | 0,77 | 0,82 | 1,29 | ▲ 56,8% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 27 | 27 | 34 | ▲ 25,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (34/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.