Publicitate

GAMA DREAMS S.R.L.

CUI: 40458474 J24/179/2019 SRL Maramureş, Sat Teceu Mic, Comuna Remeţi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40458474
Cod înmatriculare J24/179/2019
EUID ROONRC.J24/179/2019
Data înmatriculării 2019-01-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani

Adresă

România, Maramureş, Sat Teceu Mic, Comuna Remeţi, TECEU MIC, 25, 437237, CAMERA NR.1

Țară: România
Județ: Maramureş
Localitate: Sat Teceu Mic, Comuna Remeţi
Stradă: TECEU MIC
Număr: 25
Cod poștal: 437237
Completare adresă: CAMERA NR.1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 36.137 RON 36.297 RON 42.472 RON −7.259 RON −6.175 RON 8.189 RON 2.918 RON 5.271 RON −7.059 RON 15.324 RON 0 RON 0 RON 0 RON 76 RON 0
2020 6.992 RON 17.233 RON 16.934 RON 93 RON 299 RON 6.972 RON 1.877 RON 5.095 RON −6.966 RON 13.938 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 12.846 RON 12.846 RON 11.234 RON 1.226 RON 1.612 RON 2.633 RON 836 RON 1.797 RON −5.700 RON 8.465 RON 0 RON 0 RON 0 RON 132 RON 0
2022 34.265 RON 34.278 RON 40.358 RON −7.109 RON −6.080 RON 1.015 RON 0 RON 1.015 RON −12.809 RON 13.824 RON 0 RON 492 RON 0 RON 0 RON 0
2023 71.767 RON 88.563 RON 98.045 RON −9.482 RON −9.482 RON 4.210 RON 0 RON 4.210 RON −22.291 RON 26.501 RON 0 RON 2.516 RON 0 RON 0 RON 0
2024 57.796 RON 57.796 RON 43.021 RON 12.411 RON 14.775 RON 7.230 RON 0 RON 7.230 RON −9.880 RON 17.110 RON 0 RON 439 RON 0 RON 0 RON 0
2025 73.170 RON 73.170 RON 45.697 RON 23.114 RON 27.473 RON 35.135 RON 3.234 RON 31.901 RON 13.235 RON 21.900 RON 0 RON 7.019 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (3)

IONESCU VIOLETA-ELENA
administrator
Buzău, România
Pagina administratorului
COŞĂREANU RAMONA-CARINA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului
COŞĂREANU DĂNUŢA
administrator
Buzău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 342 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
73,2 K RON
Rezultat Net 2025
23,1 K RON
Total Active 2025
35,1 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 36,1 K RON 7,0 K RON 12,8 K RON 34,3 K RON 71,8 K RON 57,8 K RON 73,2 K RON
Venituri totale 36,3 K RON 17,2 K RON 12,8 K RON 34,3 K RON 88,6 K RON 57,8 K RON 73,2 K RON
Cheltuieli totale 42,5 K RON 16,9 K RON 11,2 K RON 40,4 K RON 98,0 K RON 43,0 K RON 45,7 K RON
Rezultat net −7,3 K RON 93 RON 1,2 K RON −7,1 K RON −9,5 K RON 12,4 K RON 23,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 80,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,46 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,46 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 1,14 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,60 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate3,2 K RON (9.2%)
Active circulante31,9 K RON (90.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe7,0 K RON
Numerar24,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 10,42
Durata încasare (zile) 35

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
37,6%
Marjă netă
31,6%
ROA
65,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 15,3 K RON 8,2 K RON 187,1%
2020 13,9 K RON 7,0 K RON 199,9%
2021 8,5 K RON 2,6 K RON 321,5%
2022 13,8 K RON 1,0 K RON 1.362,0%
2023 26,5 K RON 4,2 K RON 629,5%
2024 17,1 K RON 7,2 K RON 236,7%
2025 21,9 K RON 35,1 K RON 62,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 36,1 K RON 7,0 K RON 12,8 K RON 34,3 K RON 71,8 K RON 57,8 K RON 73,2 K RON ▲ 26,6%
Rezultat net −7,3 K RON 93 RON 1,2 K RON −7,1 K RON −9,5 K RON 12,4 K RON 23,1 K RON ▲ 86,2%
Total active 8,2 K RON 7,0 K RON 2,6 K RON 1,0 K RON 4,2 K RON 7,2 K RON 35,1 K RON ▲ 386,0%
Capitaluri proprii −7,1 K RON −7,0 K RON −5,7 K RON −12,8 K RON −22,3 K RON −9,9 K RON 13,2 K RON ▲ 234,0%
Datorii totale 15,3 K RON 13,9 K RON 8,5 K RON 13,8 K RON 26,5 K RON 17,1 K RON 21,9 K RON ▲ 28,0%
Lichiditate curentă 0,34 0,37 0,21 0,07 0,16 0,42 1,46 ▲ 244,7%
Marjă netă (%) -20,09 1,33 9,54 -20,75 -13,21 21,47 31,59 ▲ 47,1%
Scor bonitate 19 40 45 19 27 50 85 ▲ 70,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (23,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 80,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate