Publicitate

B-PĂTRAT PROIECTARE ȘI EXECUȚIE S.R.L.

CUI: 41775691 J24/1851/2019 SRL Maramureş, Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41775691
Cod înmatriculare J24/1851/2019
EUID ROONRC.J24/1851/2019
Data înmatriculării 2019-10-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Maramureş, Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, 22 DECEMBRIE, 14F, B, 7, 435700

Țară: România
Județ: Maramureş
Localitate: Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus
Stradă: 22 DECEMBRIE
Număr: 14F
Scară: B
Apartament: 7
Cod poștal: 435700

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 140.000 RON 140.000 RON 9 RON 135.791 RON 139.991 RON 140.191 RON 0 RON 140.191 RON 135.991 RON 4.200 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 129.792 RON 169.314 RON 163.206 RON 4.884 RON 6.108 RON 150.601 RON 0 RON 150.601 RON 140.875 RON 9.726 RON 0 RON 26.145 RON 0 RON 0 RON 3
2021 268.280 RON 268.558 RON 241.786 RON 24.140 RON 26.772 RON 174.305 RON 0 RON 174.305 RON 165.015 RON 9.290 RON 0 RON 16.652 RON 0 RON 0 RON 3
2022 276.182 RON 276.214 RON 157.717 RON 115.790 RON 118.497 RON 299.188 RON 0 RON 299.188 RON 280.805 RON 18.383 RON 0 RON 3.900 RON 0 RON 0 RON 2
2023 281.160 RON 281.192 RON 83.146 RON 195.374 RON 198.046 RON 506.919 RON 0 RON 506.919 RON 476.179 RON 30.740 RON 0 RON 202.196 RON 0 RON 0 RON 1
2024 218.345 RON 218.378 RON 301.298 RON −84.776 RON −82.920 RON 438.813 RON 0 RON 438.813 RON 391.403 RON 47.410 RON 0 RON 91.008 RON 0 RON 0 RON 1
2025 210.422 RON 210.456 RON 128.573 RON 79.885 RON 81.883 RON 479.869 RON 0 RON 479.869 RON 471.288 RON 8.581 RON 0 RON 137.660 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

BODIU OANA
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului
BODIU ŞERBAN
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (16)

Lideri din domeniu

Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 386 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
210,4 K RON
Rezultat Net 2025
79,9 K RON
Total Active 2025
479,9 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 140,0 K RON 129,8 K RON 268,3 K RON 276,2 K RON 281,2 K RON 218,3 K RON 210,4 K RON
Venituri totale 140,0 K RON 169,3 K RON 268,6 K RON 276,2 K RON 281,2 K RON 218,4 K RON 210,5 K RON
Cheltuieli totale 9 RON 163,2 K RON 241,8 K RON 157,7 K RON 83,1 K RON 301,3 K RON 128,6 K RON
Rezultat net 135,8 K RON 4,9 K RON 24,1 K RON 115,8 K RON 195,4 K RON −84,8 K RON 79,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 275,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 55,92 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 55,92 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 39,88 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 55,92 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante479,9 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe137,7 K RON
Numerar342,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,53
Durata încasare (zile) 239

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
38,9%
Marjă netă
38,0%
ROA
16,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 4,2 K RON 140,2 K RON 3,0%
2020 9,7 K RON 150,6 K RON 6,5%
2021 9,3 K RON 174,3 K RON 5,3%
2022 18,4 K RON 299,2 K RON 6,1%
2023 30,7 K RON 506,9 K RON 6,1%
2024 47,4 K RON 438,8 K RON 10,8%
2025 8,6 K RON 479,9 K RON 1,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 140,0 K RON 129,8 K RON 268,3 K RON 276,2 K RON 281,2 K RON 218,3 K RON 210,4 K RON ▼ 3,6%
Rezultat net 135,8 K RON 4,9 K RON 24,1 K RON 115,8 K RON 195,4 K RON −84,8 K RON 79,9 K RON ▲ 194,2%
Total active 140,2 K RON 150,6 K RON 174,3 K RON 299,2 K RON 506,9 K RON 438,8 K RON 479,9 K RON ▲ 9,4%
Capitaluri proprii 136,0 K RON 140,9 K RON 165,0 K RON 280,8 K RON 476,2 K RON 391,4 K RON 471,3 K RON ▲ 20,4%
Datorii totale 4,2 K RON 9,7 K RON 9,3 K RON 18,4 K RON 30,7 K RON 47,4 K RON 8,6 K RON ▼ 81,9%
Lichiditate curentă 33,38 15,48 18,76 16,28 16,49 9,26 55,92 ▲ 504,2%
Marjă netă (%) 96,99 3,76 9,00 41,93 69,49 -38,83 37,96 ▲ 197,8%
Scor bonitate 87 70 95 87 95 57 95 ▲ 66,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (79,9 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (55.92), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 275,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate