Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CAMPEAN DANA LIFESTYLE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Sat Asuaju de Sus, Comuna Asuaju de Sus, ASUAJU DE SUS, 149, 437015
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 62.728 RON | 62.728 RON | 59.228 RON | 1.618 RON | 3.500 RON | 8.405 RON | 0 RON | 8.405 RON | 1.818 RON | 6.587 RON | 0 RON | 2.139 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 142.251 RON | 142.318 RON | 87.423 RON | 47.166 RON | 54.895 RON | 55.302 RON | 0 RON | 55.302 RON | 48.531 RON | 6.771 RON | 0 RON | 8.027 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 120.931 RON | 120.944 RON | 62.449 RON | 49.323 RON | 58.495 RON | 60.340 RON | 0 RON | 60.340 RON | 49.563 RON | 10.777 RON | 0 RON | 43.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 32.738 RON | 32.750 RON | 14.702 RON | 15.495 RON | 18.048 RON | 22.091 RON | 0 RON | 22.091 RON | 22.058 RON | 33 RON | 0 RON | 7.276 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8559 — Alte forme de învățământ n.c.a.
Top format din 107 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 62,7 K RON | 142,3 K RON | 120,9 K RON | 32,7 K RON |
| Venituri totale | 62,7 K RON | 142,3 K RON | 120,9 K RON | 32,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 59,2 K RON | 87,4 K RON | 62,4 K RON | 14,7 K RON |
| Rezultat net | 1,6 K RON | 47,2 K RON | 49,3 K RON | 15,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 61,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 669,42 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 669,42 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 448,94 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 669,42 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,50 |
| Durata încasare (zile) | 81 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 6,6 K RON | 8,4 K RON | 78,4% |
| 2023 | 6,8 K RON | 55,3 K RON | 12,2% |
| 2024 | 10,8 K RON | 60,3 K RON | 17,9% |
| 2025 | 33 RON | 22,1 K RON | 0,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 62,7 K RON | 142,3 K RON | 120,9 K RON | 32,7 K RON | ▼ 72,9% |
| Rezultat net | 1,6 K RON | 47,2 K RON | 49,3 K RON | 15,5 K RON | ▼ 68,6% |
| Total active | 8,4 K RON | 55,3 K RON | 60,3 K RON | 22,1 K RON | ▼ 63,4% |
| Capitaluri proprii | 1,8 K RON | 48,5 K RON | 49,6 K RON | 22,1 K RON | ▼ 55,5% |
| Datorii totale | 6,6 K RON | 6,8 K RON | 10,8 K RON | 33 RON | ▼ 99,7% |
| Lichiditate curentă | 1,28 | 8,17 | 5,60 | 669,42 | ▲ 11.856,1% |
| Marjă netă (%) | 2,58 | 33,16 | 40,79 | 47,33 | ▲ 16,0% |
| Scor bonitate | 57 | 100 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2022, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (15,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (669.42), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 61,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.