Publicitate

REVOLUTION GREEN VILLAGE S.R.L.

CUI: 45418233 J24/2144/2021 SRL Maramureş, Municipiul Baia Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45418233
Cod înmatriculare J24/2144/2021
EUID ROONRC.J24/2144/2021
Data înmatriculării 2021-12-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Maramureş, Municipiul Baia Mare, UNIRII, 20, S 39

Țară: România
Județ: Maramureş
Localitate: Municipiul Baia Mare
Stradă: UNIRII
Număr: 20
Completare adresă: S 39

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 1.430.659 RON 1.430.609 RON 50 RON 50 RON 6.961.546 RON 1.235.780 RON 5.725.766 RON 3.226.050 RON 3.735.496 RON 4.656.275 RON 320.832 RON 0 RON 0 RON 15
2023 5.603.238 RON 4.885.819 RON 4.297.680 RON 509.827 RON 588.139 RON 6.911.980 RON 0 RON 6.911.980 RON 3.735.877 RON 3.176.103 RON 5.173.173 RON 322.929 RON 0 RON 0 RON 8
2024 7.411.411 RON 4.102.806 RON 3.346.522 RON 665.929 RON 756.284 RON 4.017.112 RON 0 RON 4.017.112 RON 3.916.938 RON 100.174 RON 1.866.371 RON 648.073 RON 0 RON 0 RON 8
2025 492.965 RON 1.618.681 RON 1.534.712 RON 72.099 RON 83.969 RON 3.815.219 RON 0 RON 3.815.219 RON 3.435.748 RON 379.471 RON 3.041.730 RON 608.342 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

STER-CHELBA CIPRIAN-DANIEL
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (16)

Lideri din domeniu

Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,204 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
493,0 K RON
Rezultat Net 2025
72,1 K RON
Total Active 2025
3,82 M RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 5,60 M RON 7,41 M RON 493,0 K RON
Venituri totale 1,43 M RON 4,89 M RON 4,10 M RON 1,62 M RON
Cheltuieli totale 1,43 M RON 4,30 M RON 3,35 M RON 1,53 M RON
Rezultat net 50 RON 509,8 K RON 665,9 K RON 72,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,20 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 10,05 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,04 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,44 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 10,05 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante3,82 M RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri3,04 M RON
Creanțe608,3 K RON
Numerar165,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,16
Durata stocaj (zile) 2.252
Rotație creanțe (ori/an) 0,81
Durata încasare (zile) 450

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
17,0%
Marjă netă
14,6%
ROA
1,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 3,74 M RON 6,96 M RON 53,7%
2023 3,18 M RON 6,91 M RON 46,0%
2024 100,2 K RON 4,02 M RON 2,5%
2025 379,5 K RON 3,82 M RON 10,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 5,60 M RON 7,41 M RON 493,0 K RON ▼ 93,3%
Rezultat net 50 RON 509,8 K RON 665,9 K RON 72,1 K RON ▼ 89,2%
Total active 6,96 M RON 6,91 M RON 4,02 M RON 3,82 M RON ▼ 5,0%
Capitaluri proprii 3,23 M RON 3,74 M RON 3,92 M RON 3,44 M RON ▼ 12,3%
Datorii totale 3,74 M RON 3,18 M RON 100,2 K RON 379,5 K RON ▲ 278,8%
Lichiditate curentă 1,53 2,18 40,10 10,05 ▼ 74,9%
Marjă netă (%) 9,10 8,99 14,63 ▲ 62,7%
Scor bonitate 57 90 95 80 ▼ 15,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (72,1 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (10.05), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,20 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate