Publicitate

CODESYNC S.R.L.

CUI: 49357899 J24/3/2024 SRL Maramureş, Municipiul Baia Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 49357899
Cod înmatriculare J24/3/2024
EUID ROONRC.J24/3/2024
Data înmatriculării 2024-01-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 2 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Maramureş, Municipiul Baia Mare, POTCOAVEI, 7A, 430343

Țară: România
Județ: Maramureş
Localitate: Municipiul Baia Mare
Stradă: POTCOAVEI
Număr: 7A
Cod poștal: 430343

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2024 325.612 RON 325.612 RON 51.784 RON 264.060 RON 273.828 RON 271.728 RON 0 RON 271.728 RON 264.260 RON 7.468 RON 0 RON 958 RON 0 RON 0 RON 1
2025 427.939 RON 427.939 RON 63.410 RON 351.691 RON 364.529 RON 369.762 RON 10.653 RON 359.109 RON 360.396 RON 9.366 RON 0 RON 282.125 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

HAMBUER NORBERT-RUDOLF
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 303 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2024–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
427,9 K RON
Rezultat Net 2025
351,7 K RON
Total Active 2025
369,8 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20242025
Cifra de afaceri 325,6 K RON 427,9 K RON
Venituri totale 325,6 K RON 427,9 K RON
Cheltuieli totale 51,8 K RON 63,4 K RON
Rezultat net 264,1 K RON 351,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 530,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 38,34 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 38,34 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 8,22 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 39,48 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate10,7 K RON (2.9%)
Active circulante359,1 K RON (97.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe282,1 K RON
Numerar77,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,52
Durata încasare (zile) 241

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
85,2%
Marjă netă
82,2%
ROA
95,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2024 7,5 K RON 271,7 K RON 2,8%
2025 9,4 K RON 369,8 K RON 2,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20242025 YoY
Cifra de afaceri 325,6 K RON 427,9 K RON ▲ 31,4%
Rezultat net 264,1 K RON 351,7 K RON ▲ 33,2%
Total active 271,7 K RON 369,8 K RON ▲ 36,1%
Capitaluri proprii 264,3 K RON 360,4 K RON ▲ 36,4%
Datorii totale 7,5 K RON 9,4 K RON ▲ 25,4%
Lichiditate curentă 36,39 38,34 ▲ 5,4%
Marjă netă (%) 81,10 82,18 ▲ 1,3%
Scor bonitate 87 100 ▲ 14,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (351,7 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (38.34), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 530,3 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.

Publicitate