Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TMR LINE TRANS SRL
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, CARPAŢI, 31A, 435700
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 3.544.755 RON | 3.568.058 RON | 3.520.115 RON | 12.377 RON | 47.943 RON | 1.794.200 RON | 997.074 RON | 797.126 RON | 356.261 RON | 1.437.939 RON | 0 RON | 646.631 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2020 | 2.094.604 RON | 2.514.319 RON | 2.349.444 RON | 139.869 RON | 164.875 RON | 973.793 RON | 547.437 RON | 426.356 RON | 436.820 RON | 536.973 RON | 0 RON | 359.180 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 2.225.238 RON | 2.761.124 RON | 2.469.584 RON | 269.277 RON | 291.540 RON | 1.256.674 RON | 786.177 RON | 470.497 RON | 587.474 RON | 669.200 RON | 0 RON | 318.534 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 3.471.058 RON | 3.642.260 RON | 3.425.293 RON | 186.247 RON | 216.967 RON | 2.412.194 RON | 1.932.808 RON | 479.386 RON | 773.722 RON | 1.638.472 RON | 0 RON | 425.198 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 4.009.457 RON | 4.017.244 RON | 3.918.585 RON | 76.126 RON | 98.659 RON | 2.189.141 RON | 1.405.321 RON | 783.820 RON | 849.848 RON | 1.339.293 RON | 0 RON | 727.872 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2024 | 2.705.146 RON | 2.940.664 RON | 3.395.074 RON | −454.410 RON | −454.410 RON | 1.331.811 RON | 1.014.512 RON | 317.299 RON | 395.438 RON | 936.373 RON | 0 RON | 268.510 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 4519 Comerţ cu alte autovehicule
- 4531 Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5229 Alte activităţi anexe transporturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.34) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2024 (−454.410 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,54 M RON | 2,09 M RON | 2,23 M RON | 3,47 M RON | 4,01 M RON | 2,71 M RON |
| Venituri totale | 3,57 M RON | 2,51 M RON | 2,76 M RON | 3,64 M RON | 4,02 M RON | 2,94 M RON |
| Cheltuieli totale | 3,52 M RON | 2,35 M RON | 2,47 M RON | 3,43 M RON | 3,92 M RON | 3,40 M RON |
| Rezultat net | 12,4 K RON | 139,9 K RON | 269,3 K RON | 186,2 K RON | 76,1 K RON | −454,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 3,29 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,34 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,34 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,42 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 10,07 |
| Durata încasare (zile) | 36 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,44 M RON | 1,79 M RON | 80,1% |
| 2020 | 537,0 K RON | 973,8 K RON | 55,1% |
| 2021 | 669,2 K RON | 1,26 M RON | 53,3% |
| 2022 | 1,64 M RON | 2,41 M RON | 67,9% |
| 2023 | 1,34 M RON | 2,19 M RON | 61,2% |
| 2024 | 936,4 K RON | 1,33 M RON | 70,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,54 M RON | 2,09 M RON | 2,23 M RON | 3,47 M RON | 4,01 M RON | 2,71 M RON | ▼ 32,5% |
| Rezultat net | 12,4 K RON | 139,9 K RON | 269,3 K RON | 186,2 K RON | 76,1 K RON | −454,4 K RON | ▼ 696,9% |
| Total active | 1,79 M RON | 973,8 K RON | 1,26 M RON | 2,41 M RON | 2,19 M RON | 1,33 M RON | ▼ 39,2% |
| Capitaluri proprii | 356,3 K RON | 436,8 K RON | 587,5 K RON | 773,7 K RON | 849,8 K RON | 395,4 K RON | ▼ 53,5% |
| Datorii totale | 1,44 M RON | 537,0 K RON | 669,2 K RON | 1,64 M RON | 1,34 M RON | 936,4 K RON | ▼ 30,1% |
| Lichiditate curentă | 0,55 | 0,79 | 0,70 | 0,29 | 0,59 | 0,34 | ▼ 42,1% |
| Marjă netă (%) | 0,35 | 6,68 | 12,10 | 5,37 | 1,90 | -16,80 | ▼ 984,2% |
| Scor bonitate | 50 | 68 | 73 | 55 | 63 | 25 | ▼ 60,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,29 M RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2024, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (25/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.