Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EXPLO DUDACIOC S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, POIENILE DE SUB MUNTE, 194B, 437220
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 43.814 RON | 43.814 RON | 8.477 RON | 34.899 RON | 35.337 RON | 38.008 RON | 132 RON | 37.876 RON | 35.099 RON | 2.909 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 0 RON | 10.000 RON | 9.729 RON | 271 RON | 271 RON | 43.776 RON | 10.132 RON | 33.644 RON | 35.370 RON | 8.406 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 0 RON | 500 RON | 0 RON | 500 RON | 500 RON | 42.576 RON | 10.132 RON | 32.444 RON | 35.870 RON | 6.706 RON | 500 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 42.576 RON | 10.132 RON | 32.444 RON | 35.870 RON | 6.706 RON | 500 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 42.576 RON | 10.132 RON | 32.444 RON | 35.870 RON | 6.706 RON | 500 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (20)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0220 — Exploatarea forestieră
Top format din 230 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 43,8 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 43,8 K RON | 10,0 K RON | 500 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 8,5 K RON | 9,7 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Rezultat net | 34,9 K RON | 271 RON | 500 RON | 0 RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −17,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,84 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,76 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,76 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,35 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 2,9 K RON | 38,0 K RON | 7,7% |
| 2022 | 8,4 K RON | 43,8 K RON | 19,2% |
| 2023 | 6,7 K RON | 42,6 K RON | 15,8% |
| 2024 | 6,7 K RON | 42,6 K RON | 15,8% |
| 2025 | 6,7 K RON | 42,6 K RON | 15,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 43,8 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 34,9 K RON | 271 RON | 500 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Total active | 38,0 K RON | 43,8 K RON | 42,6 K RON | 42,6 K RON | 42,6 K RON | ▲ 0,0% |
| Capitaluri proprii | 35,1 K RON | 35,4 K RON | 35,9 K RON | 35,9 K RON | 35,9 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 2,9 K RON | 8,4 K RON | 6,7 K RON | 6,7 K RON | 6,7 K RON | ▲ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 13,02 | 4,00 | 4,84 | 4,84 | 4,84 | ▲ 0,0% |
| Marjă netă (%) | 79,65 | – | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 60 | 75 | 67 | 75 | ▲ 11,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2021, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (4.84), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.