Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CARL TRANS LEMN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, VIŞEU DE JOS, 856, 437390
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 202.748 RON | 203.228 RON | 184.602 RON | 16.598 RON | 18.626 RON | 89.311 RON | 2.281 RON | 87.030 RON | 17.798 RON | 71.513 RON | 3.331 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 269.562 RON | 314.782 RON | 290.532 RON | 22.231 RON | 24.250 RON | 200.454 RON | 63.672 RON | 136.782 RON | 40.028 RON | 160.426 RON | 69.305 RON | 4.005 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 426.337 RON | 410.742 RON | 330.541 RON | 77.097 RON | 80.201 RON | 278.942 RON | 49.043 RON | 229.899 RON | 117.125 RON | 161.817 RON | 66.219 RON | 13.137 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (16)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5229 Alte activităţi anexe transporturilor
Raport Economico-Financiar
2019–20211. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 202,7 K RON | 269,6 K RON | 426,3 K RON |
| Venituri totale | 203,2 K RON | 314,8 K RON | 410,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 184,6 K RON | 290,5 K RON | 330,5 K RON |
| Rezultat net | 16,6 K RON | 22,2 K RON | 77,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2022 (regresie liniară): 523,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2021
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,42 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,01 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,93 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,72 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2021)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2021)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,44 |
| Durata stocaj (zile) | 57 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 32,45 |
| Durata încasare (zile) | 11 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 71,5 K RON | 89,3 K RON | 80,1% |
| 2020 | 160,4 K RON | 200,5 K RON | 80,0% |
| 2021 | 161,8 K RON | 278,9 K RON | 58,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2021
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 202,7 K RON | 269,6 K RON | 426,3 K RON | ▲ 58,2% |
| Rezultat net | 16,6 K RON | 22,2 K RON | 77,1 K RON | ▲ 246,8% |
| Total active | 89,3 K RON | 200,5 K RON | 278,9 K RON | ▲ 39,2% |
| Capitaluri proprii | 17,8 K RON | 40,0 K RON | 117,1 K RON | ▲ 192,6% |
| Datorii totale | 71,5 K RON | 160,4 K RON | 161,8 K RON | ▲ 0,9% |
| Lichiditate curentă | 1,22 | 0,85 | 1,42 | ▲ 66,6% |
| Marjă netă (%) | 8,19 | 8,25 | 18,08 | ▲ 119,2% |
| Scor bonitate | 62 | 63 | 85 | ▲ 34,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2021 (77,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2022 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 523,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2021.