Publicitate

GONDA SRL

CUI: 3178380 J24/59/1992 SRL Maramureş, Sat Săcel, Comuna Săcel
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 3178380
Cod înmatriculare J24/59/1992
EUID ROONRC.J24/59/1992
Data înmatriculării 1992-01-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 34 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Maramureş, Sat Săcel, Comuna Săcel, 1119, 4978

Țară: România
Județ: Maramureş
Localitate: Sat Săcel, Comuna Săcel
Număr: 1119
Cod poștal: 4978

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 720.845 RON 779.896 RON 704.260 RON 69.081 RON 75.636 RON 546.944 RON 4.023 RON 542.921 RON 382.037 RON 164.907 RON 0 RON 424.655 RON 0 RON 0 RON 3
2024 723.640 RON 762.869 RON 770.595 RON −22.228 RON −7.726 RON 887.190 RON 411.053 RON 476.137 RON 359.809 RON 527.381 RON 0 RON 426.070 RON 0 RON 0 RON 3
2025 1.231.734 RON 1.301.827 RON 1.254.087 RON 23.321 RON 47.740 RON 717.206 RON 294.626 RON 422.580 RON 383.130 RON 334.076 RON 0 RON 305.440 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (2)

GONDA GHEORGHE
administrator
Pagina administratorului
GONDA VASILE
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,291 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,23 M RON
Rezultat Net 2025
23,3 K RON
Total Active 2025
717,2 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 720,8 K RON 723,6 K RON 1,23 M RON
Venituri totale 779,9 K RON 762,9 K RON 1,30 M RON
Cheltuieli totale 704,3 K RON 770,6 K RON 1,25 M RON
Rezultat net 69,1 K RON −22,2 K RON 23,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,40 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,26 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,26 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,35 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,15 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate294,6 K RON (41.1%)
Active circulante422,6 K RON (58.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe305,4 K RON
Numerar117,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 4,03
Durata încasare (zile) 91

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,9%
Marjă netă
1,9%
ROA
3,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 164,9 K RON 546,9 K RON 30,2%
2024 527,4 K RON 887,2 K RON 59,4%
2025 334,1 K RON 717,2 K RON 46,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 720,8 K RON 723,6 K RON 1,23 M RON ▲ 70,2%
Rezultat net 69,1 K RON −22,2 K RON 23,3 K RON ▲ 204,9%
Total active 546,9 K RON 887,2 K RON 717,2 K RON ▼ 19,2%
Capitaluri proprii 382,0 K RON 359,8 K RON 383,1 K RON ▲ 6,5%
Datorii totale 164,9 K RON 527,4 K RON 334,1 K RON ▼ 36,7%
Lichiditate curentă 3,29 0,90 1,26 ▲ 40,1%
Marjă netă (%) 9,58 -3,07 1,89 ▲ 161,6%
Scor bonitate 82 35 80 ▲ 128,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (23,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,40 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate