Publicitate

NORD CARPAT MEDIA SRL

CUI: 28965311 J24/704/2011 SRL Maramureş, Loc. Borsa, Oraş Borşa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 28965311
Cod înmatriculare J24/704/2011
EUID ROONRC.J24/704/2011
Data înmatriculării 2011-08-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 15 ani
Salariați (2024) 3 angajați

Adresă

România, Maramureş, Loc. Borsa, Oraş Borşa, VICTORIEI, 1, 2

Țară: România
Județ: Maramureş
Localitate: Loc. Borsa, Oraş Borşa
Stradă: VICTORIEI
Număr: 1
Etaj: 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 203.900 RON 203.903 RON 170.129 RON 32.041 RON 33.774 RON 137.156 RON 6.174 RON 130.982 RON 117.343 RON 19.813 RON 0 RON 109.798 RON 0 RON 0 RON 3
2024 167.703 RON 167.706 RON 157.841 RON 8.440 RON 9.865 RON 161.874 RON 4.910 RON 156.964 RON 125.783 RON 36.091 RON 0 RON 146.769 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

MIHALI TIBERIU
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (23)

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
167,7 K RON
Rezultat Net 2024
8,4 K RON
Total Active 2024
161,9 K RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 203,9 K RON 167,7 K RON
Venituri totale 203,9 K RON 167,7 K RON
Cheltuieli totale 170,1 K RON 157,8 K RON
Rezultat net 32,0 K RON 8,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 131,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,35 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 4,35 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,28 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 4,49 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate4,9 K RON (3%)
Active circulante157,0 K RON (97%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe146,8 K RON
Numerar10,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,14
Durata încasare (zile) 319

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,9%
Marjă netă
5,0%
ROA
5,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 19,8 K RON 137,2 K RON 14,5%
2024 36,1 K RON 161,9 K RON 22,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 203,9 K RON 167,7 K RON ▼ 17,8%
Rezultat net 32,0 K RON 8,4 K RON ▼ 73,7%
Total active 137,2 K RON 161,9 K RON ▲ 18,0%
Capitaluri proprii 117,3 K RON 125,8 K RON ▲ 7,2%
Datorii totale 19,8 K RON 36,1 K RON ▲ 82,2%
Lichiditate curentă 6,61 4,35 ▼ 34,2%
Marjă netă (%) 15,71 5,03 ▼ 68,0%
Scor bonitate 87 75 ▼ 13,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (8,4 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (4.35), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate