Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TILCON SRL
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Str. VALEA VINULUI, 114, 4975
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 669.801 RON | 674.795 RON | 638.790 RON | 30.532 RON | 36.005 RON | 160.904 RON | 29.227 RON | 131.677 RON | 119.482 RON | 41.422 RON | 130.754 RON | 231 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 744.027 RON | 748.462 RON | 689.214 RON | 50.981 RON | 59.248 RON | 215.503 RON | 24.961 RON | 190.542 RON | 170.463 RON | 45.040 RON | 178.027 RON | 868 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 742.488 RON | 749.550 RON | 702.769 RON | 40.177 RON | 46.781 RON | 253.603 RON | 21.613 RON | 231.990 RON | 210.640 RON | 42.963 RON | 218.966 RON | 1.341 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 752.364 RON | 758.454 RON | 737.428 RON | 17.690 RON | 21.026 RON | 277.470 RON | 18.129 RON | 259.341 RON | 228.330 RON | 49.140 RON | 255.611 RON | 237 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 736.148 RON | 739.303 RON | 740.903 RON | −1.600 RON | −1.600 RON | 294.496 RON | 18.129 RON | 276.367 RON | 223.034 RON | 71.462 RON | 254.467 RON | 670 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 930.059 RON | 940.256 RON | 876.344 RON | 53.686 RON | 63.912 RON | 416.003 RON | 18.129 RON | 397.874 RON | 276.720 RON | 139.283 RON | 326.324 RON | 581 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 955.719 RON | 981.484 RON | 970.065 RON | 9.592 RON | 11.419 RON | 519.906 RON | 114.379 RON | 405.527 RON | 286.312 RON | 233.594 RON | 376.772 RON | 7.638 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 5211 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 659 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 669,8 K RON | 744,0 K RON | 742,5 K RON | 752,4 K RON | 736,1 K RON | 930,1 K RON | 955,7 K RON |
| Venituri totale | 674,8 K RON | 748,5 K RON | 749,6 K RON | 758,5 K RON | 739,3 K RON | 940,3 K RON | 981,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 638,8 K RON | 689,2 K RON | 702,8 K RON | 737,4 K RON | 740,9 K RON | 876,3 K RON | 970,1 K RON |
| Rezultat net | 30,5 K RON | 51,0 K RON | 40,2 K RON | 17,7 K RON | −1,6 K RON | 53,7 K RON | 9,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 964,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,74 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,12 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,09 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,23 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,54 |
| Durata stocaj (zile) | 144 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 125,13 |
| Durata încasare (zile) | 3 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 41,4 K RON | 160,9 K RON | 25,7% |
| 2020 | 45,0 K RON | 215,5 K RON | 20,9% |
| 2021 | 43,0 K RON | 253,6 K RON | 16,9% |
| 2022 | 49,1 K RON | 277,5 K RON | 17,7% |
| 2023 | 71,5 K RON | 294,5 K RON | 24,3% |
| 2024 | 139,3 K RON | 416,0 K RON | 33,5% |
| 2025 | 233,6 K RON | 519,9 K RON | 44,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 669,8 K RON | 744,0 K RON | 742,5 K RON | 752,4 K RON | 736,1 K RON | 930,1 K RON | 955,7 K RON | ▲ 2,8% |
| Rezultat net | 30,5 K RON | 51,0 K RON | 40,2 K RON | 17,7 K RON | −1,6 K RON | 53,7 K RON | 9,6 K RON | ▼ 82,1% |
| Total active | 160,9 K RON | 215,5 K RON | 253,6 K RON | 277,5 K RON | 294,5 K RON | 416,0 K RON | 519,9 K RON | ▲ 25,0% |
| Capitaluri proprii | 119,5 K RON | 170,5 K RON | 210,6 K RON | 228,3 K RON | 223,0 K RON | 276,7 K RON | 286,3 K RON | ▲ 3,5% |
| Datorii totale | 41,4 K RON | 45,0 K RON | 43,0 K RON | 49,1 K RON | 71,5 K RON | 139,3 K RON | 233,6 K RON | ▲ 67,7% |
| Lichiditate curentă | 3,18 | 4,23 | 5,40 | 5,28 | 3,87 | 2,86 | 1,74 | ▼ 39,2% |
| Marjă netă (%) | 4,56 | 6,85 | 5,41 | 2,35 | -0,22 | 5,77 | 1,00 | ▼ 82,7% |
| Scor bonitate | 77 | 95 | 82 | 70 | 57 | 90 | 65 | ▼ 27,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (9,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 964,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.