Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MEK GRUP FOREST S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, POIENILE DE SUB MUNTE, 431, 437220
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 253.037 RON | 253.072 RON | 242.823 RON | 7.770 RON | 10.249 RON | 77.311 RON | 0 RON | 77.311 RON | 7.970 RON | 69.341 RON | 0 RON | 62.309 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 960.131 RON | 960.415 RON | 631.179 RON | 303.156 RON | 329.236 RON | 514.954 RON | 0 RON | 514.954 RON | 311.126 RON | 203.828 RON | 11.361 RON | 452.811 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 706.723 RON | 758.881 RON | 692.995 RON | 47.389 RON | 65.886 RON | 495.681 RON | 0 RON | 495.681 RON | 358.515 RON | 137.166 RON | 62.108 RON | 400.662 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (23)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0220 — Exploatarea forestieră
Top format din 236 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 253,0 K RON | 960,1 K RON | 706,7 K RON |
| Venituri totale | 253,1 K RON | 960,4 K RON | 758,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 242,8 K RON | 631,2 K RON | 693,0 K RON |
| Rezultat net | 7,8 K RON | 303,2 K RON | 47,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,09 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,61 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,16 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,24 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,61 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 11,38 |
| Durata stocaj (zile) | 32 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,76 |
| Durata încasare (zile) | 207 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 69,3 K RON | 77,3 K RON | 89,7% |
| 2024 | 203,8 K RON | 515,0 K RON | 39,6% |
| 2025 | 137,2 K RON | 495,7 K RON | 27,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 253,0 K RON | 960,1 K RON | 706,7 K RON | ▼ 26,4% |
| Rezultat net | 7,8 K RON | 303,2 K RON | 47,4 K RON | ▼ 84,4% |
| Total active | 77,3 K RON | 515,0 K RON | 495,7 K RON | ▼ 3,7% |
| Capitaluri proprii | 8,0 K RON | 311,1 K RON | 358,5 K RON | ▲ 15,2% |
| Datorii totale | 69,3 K RON | 203,8 K RON | 137,2 K RON | ▼ 32,7% |
| Lichiditate curentă | 1,11 | 2,53 | 3,61 | ▲ 43,0% |
| Marjă netă (%) | 3,07 | 31,57 | 6,71 | ▼ 78,7% |
| Scor bonitate | 57 | 100 | 82 | ▼ 18,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (47,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.61), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,09 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.