Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
IVAN CUCUSCA FOREST S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, POIENILE DE SUB MUNTE, 129, 437220
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 1.046.830 RON | 1.046.892 RON | 753.018 RON | 283.615 RON | 293.874 RON | 351.175 RON | 217 RON | 350.958 RON | 283.815 RON | 67.360 RON | 0 RON | 23.225 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2022 | 88.811 RON | 294.033 RON | 276.100 RON | 17.149 RON | 17.933 RON | 367.119 RON | 19.033 RON | 348.086 RON | 301.164 RON | 65.955 RON | 205.103 RON | 52.401 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 1.217.851 RON | 1.218.228 RON | 481.466 RON | 725.557 RON | 736.762 RON | 1.095.885 RON | 14.015 RON | 1.081.870 RON | 1.026.721 RON | 69.164 RON | 211.686 RON | 652.781 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 149.992 RON | 230.034 RON | 208.851 RON | 19.713 RON | 21.183 RON | 641.252 RON | 8.997 RON | 632.255 RON | 576.302 RON | 64.950 RON | 301.280 RON | 188.006 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 306.921 RON | 306.921 RON | 291.630 RON | 8.073 RON | 15.291 RON | 647.181 RON | 53.979 RON | 593.202 RON | 584.375 RON | 92.806 RON | 303.544 RON | 223.115 RON | 0 RON | 30.000 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (20)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0220 — Exploatarea forestieră
Top format din 230 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,05 M RON | 88,8 K RON | 1,22 M RON | 150,0 K RON | 306,9 K RON |
| Venituri totale | 1,05 M RON | 294,0 K RON | 1,22 M RON | 230,0 K RON | 306,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 753,0 K RON | 276,1 K RON | 481,5 K RON | 208,9 K RON | 291,6 K RON |
| Rezultat net | 283,6 K RON | 17,1 K RON | 725,6 K RON | 19,7 K RON | 8,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 136,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,39 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,12 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,72 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,97 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,01 |
| Durata stocaj (zile) | 361 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,38 |
| Durata încasare (zile) | 265 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 67,4 K RON | 351,2 K RON | 19,2% |
| 2022 | 66,0 K RON | 367,1 K RON | 18,0% |
| 2023 | 69,2 K RON | 1,10 M RON | 6,3% |
| 2024 | 65,0 K RON | 641,3 K RON | 10,1% |
| 2025 | 92,8 K RON | 647,2 K RON | 14,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,05 M RON | 88,8 K RON | 1,22 M RON | 150,0 K RON | 306,9 K RON | ▲ 104,6% |
| Rezultat net | 283,6 K RON | 17,1 K RON | 725,6 K RON | 19,7 K RON | 8,1 K RON | ▼ 59,0% |
| Total active | 351,2 K RON | 367,1 K RON | 1,10 M RON | 641,3 K RON | 647,2 K RON | ▲ 0,9% |
| Capitaluri proprii | 283,8 K RON | 301,2 K RON | 1,03 M RON | 576,3 K RON | 584,4 K RON | ▲ 1,4% |
| Datorii totale | 67,4 K RON | 66,0 K RON | 69,2 K RON | 65,0 K RON | 92,8 K RON | ▲ 42,9% |
| Lichiditate curentă | 5,21 | 5,28 | 15,64 | 9,73 | 6,39 | ▼ 34,3% |
| Marjă netă (%) | 27,09 | 19,31 | 59,58 | 13,14 | 2,63 | ▼ 80,0% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | 80 | 77 | ▼ 3,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2021, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.39), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.