ŢARINA VERDE SRL
Date generale
Adresă
România, Arad, Municipiul Arad, DECEBAL, 3, 3A, 310133
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 27.676 RON | 27.676 RON | 28.887 RON | −2.040 RON | −1.211 RON | 264.708 RON | 256.948 RON | 7.760 RON | 222.923 RON | 41.785 RON | 0 RON | 7.504 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 413.950 RON | 290.924 RON | 110.607 RON | 123.026 RON | 345.839 RON | 30.394 RON | 315.445 RON | 333.530 RON | 12.309 RON | 0 RON | 266.115 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 9.900 RON | 427.248 RON | 462.336 RON | −35.465 RON | −35.088 RON | 1.959.072 RON | 1.395.820 RON | 563.252 RON | 298.065 RON | 1.661.007 RON | 838 RON | 432.013 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 3.985.007 RON | 6.529.805 RON | 6.013.102 RON | 480.619 RON | 516.703 RON | 3.303.260 RON | 2.588.638 RON | 714.622 RON | 778.684 RON | 2.524.576 RON | 143.437 RON | 545.180 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2023 | 518.414 RON | 2.434.066 RON | 2.414.336 RON | 14.538 RON | 19.730 RON | 4.023.863 RON | 3.418.769 RON | 605.094 RON | 793.222 RON | 3.230.641 RON | 289.583 RON | 226.945 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 3.234.714 RON | 4.045.213 RON | 3.319.949 RON | 689.242 RON | 725.264 RON | 2.765.056 RON | 2.550.587 RON | 214.469 RON | 1.482.464 RON | 1.282.592 RON | 193.564 RON | 18.122 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 1.758.468 RON | 1.758.468 RON | 1.821.553 RON | −63.085 RON | −63.085 RON | 2.623.304 RON | 1.209.375 RON | 1.413.929 RON | 1.419.379 RON | 1.203.925 RON | 59.072 RON | 1.351.591 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (38)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0121 Cultivarea strugurilor
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 5210 Depozitări
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Top format din 78 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−63.085 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 27,7 K RON | 0 RON | 9,9 K RON | 3,99 M RON | 518,4 K RON | 3,23 M RON | 1,76 M RON |
| Venituri totale | 27,7 K RON | 414,0 K RON | 427,2 K RON | 6,53 M RON | 2,43 M RON | 4,05 M RON | 1,76 M RON |
| Cheltuieli totale | 28,9 K RON | 290,9 K RON | 462,3 K RON | 6,01 M RON | 2,41 M RON | 3,32 M RON | 1,82 M RON |
| Rezultat net | −2,0 K RON | 110,6 K RON | −35,5 K RON | 480,6 K RON | 14,5 K RON | 689,2 K RON | −63,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,10 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,17 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,13 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,18 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 29,77 |
| Durata stocaj (zile) | 12 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,30 |
| Durata încasare (zile) | 281 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 41,8 K RON | 264,7 K RON | 15,8% |
| 2020 | 12,3 K RON | 345,8 K RON | 3,6% |
| 2021 | 1,66 M RON | 1,96 M RON | 84,8% |
| 2022 | 2,52 M RON | 3,30 M RON | 76,4% |
| 2023 | 3,23 M RON | 4,02 M RON | 80,3% |
| 2024 | 1,28 M RON | 2,77 M RON | 46,4% |
| 2025 | 1,20 M RON | 2,62 M RON | 45,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 27,7 K RON | 0 RON | 9,9 K RON | 3,99 M RON | 518,4 K RON | 3,23 M RON | 1,76 M RON | ▼ 45,6% |
| Rezultat net | −2,0 K RON | 110,6 K RON | −35,5 K RON | 480,6 K RON | 14,5 K RON | 689,2 K RON | −63,1 K RON | ▼ 109,2% |
| Total active | 264,7 K RON | 345,8 K RON | 1,96 M RON | 3,30 M RON | 4,02 M RON | 2,77 M RON | 2,62 M RON | ▼ 5,1% |
| Capitaluri proprii | 222,9 K RON | 333,5 K RON | 298,1 K RON | 778,7 K RON | 793,2 K RON | 1,48 M RON | 1,42 M RON | ▼ 4,3% |
| Datorii totale | 41,8 K RON | 12,3 K RON | 1,66 M RON | 2,52 M RON | 3,23 M RON | 1,28 M RON | 1,20 M RON | ▼ 6,1% |
| Lichiditate curentă | 0,19 | 25,63 | 0,34 | 0,28 | 0,19 | 0,17 | 1,17 | ▲ 602,4% |
| Marjă netă (%) | -7,37 | – | -358,23 | 12,06 | 2,80 | 21,31 | -3,59 | ▼ 116,8% |
| Scor bonitate | 42 | 75 | 25 | 63 | 38 | 73 | 54 | ▼ 26,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Scorul de bonitate de 54/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,10 M RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.