VAIDA DOM CONSTRUCT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Municipiul Baia Mare, TURBINEI, 25, 430144
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 0 RON | 5.627.398 RON | 5.549.840 RON | 65.018 RON | 77.558 RON | 3.473.937 RON | 231.689 RON | 3.242.248 RON | 2.247.750 RON | 1.226.187 RON | 2.721.749 RON | 516.748 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 49.720 RON | 172.854 RON | 44.559 RON | 107.486 RON | 128.295 RON | 4.546.948 RON | 2.817.522 RON | 1.729.426 RON | 2.355.236 RON | 2.191.712 RON | 1.116.178 RON | 415.777 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 39.154 RON | 37.924 RON | 749 RON | 1.230 RON | 7.674.572 RON | 2.799.522 RON | 4.875.050 RON | 2.296.579 RON | 5.377.993 RON | 4.182.601 RON | 582.940 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Top format din 426 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.91) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 49,7 K RON | 0 RON |
| Venituri totale | 5,63 M RON | 172,9 K RON | 39,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 5,55 M RON | 44,6 K RON | 37,9 K RON |
| Rezultat net | 65,0 K RON | 107,5 K RON | 749 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 16,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,91 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,13 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,43 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 1,23 M RON | 3,47 M RON | 35,3% |
| 2024 | 2,19 M RON | 4,55 M RON | 48,2% |
| 2025 | 5,38 M RON | 7,67 M RON | 70,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 49,7 K RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 65,0 K RON | 107,5 K RON | 749 RON | ▼ 99,3% |
| Total active | 3,47 M RON | 4,55 M RON | 7,67 M RON | ▲ 68,8% |
| Capitaluri proprii | 2,25 M RON | 2,36 M RON | 2,30 M RON | ▼ 2,5% |
| Datorii totale | 1,23 M RON | 2,19 M RON | 5,38 M RON | ▲ 145,4% |
| Lichiditate curentă | 2,64 | 0,79 | 0,91 | ▲ 14,9% |
| Marjă netă (%) | – | 216,18 | – | – |
| Scor bonitate | 67 | 70 | 40 | ▼ 42,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (749 RON).
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 16,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (40/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.