Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SERVICE VĂRĂNIC COM PROD SRL
Date generale
Adresă
România, Mehedinţi, Sat Brezniţa-Ocol, Comuna Brezniţa-Ocol, 521, 227070
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 225.835 RON | 268.998 RON | 255.708 RON | 10.534 RON | 13.290 RON | 1.299.443 RON | 297.657 RON | 1.001.786 RON | 111.963 RON | 314.535 RON | 26.251 RON | 958.760 RON | 872.945 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 134.466 RON | 134.466 RON | 219.287 RON | −88.855 RON | −84.821 RON | 1.242.193 RON | 269.706 RON | 972.487 RON | 27.622 RON | 341.626 RON | 61.797 RON | 886.301 RON | 872.945 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 102.451 RON | 116.835 RON | 153.540 RON | −39.779 RON | −36.705 RON | 1.187.716 RON | 245.402 RON | 942.314 RON | −12.157 RON | 341.311 RON | 13.366 RON | 886.603 RON | 858.562 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 132.481 RON | 146.200 RON | 254.735 RON | −110.779 RON | −108.535 RON | 1.155.610 RON | 217.452 RON | 938.158 RON | −149.556 RON | 432.221 RON | 6.523 RON | 901.822 RON | 872.945 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 76.186 RON | 360.790 RON | 330.521 RON | 29.339 RON | 30.269 RON | 866.522 RON | 139.109 RON | 727.413 RON | −120.218 RON | 376.389 RON | 6.523 RON | 663.220 RON | 610.351 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 124.409 RON | 124.415 RON | 165.334 RON | −45.214 RON | −40.919 RON | 833.003 RON | 139.109 RON | 693.894 RON | −165.432 RON | 388.084 RON | 13.125 RON | 653.403 RON | 610.351 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 0220 Exploatarea forestieră
- 1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−165.432 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2024 (−45.214 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 225,8 K RON | 134,5 K RON | 102,5 K RON | 132,5 K RON | 76,2 K RON | 124,4 K RON |
| Venituri totale | 269,0 K RON | 134,5 K RON | 116,8 K RON | 146,2 K RON | 360,8 K RON | 124,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 255,7 K RON | 219,3 K RON | 153,5 K RON | 254,7 K RON | 330,5 K RON | 165,3 K RON |
| Rezultat net | 10,5 K RON | −88,9 K RON | −39,8 K RON | −110,8 K RON | 29,3 K RON | −45,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 67,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,79 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,75 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,15 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 9,48 |
| Durata stocaj (zile) | 39 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,19 |
| Durata încasare (zile) | 1.917 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 314,5 K RON | 1,30 M RON | 24,2% |
| 2020 | 341,6 K RON | 1,24 M RON | 27,5% |
| 2021 | 341,3 K RON | 1,19 M RON | 28,7% |
| 2022 | 432,2 K RON | 1,16 M RON | 37,4% |
| 2023 | 376,4 K RON | 866,5 K RON | 43,4% |
| 2024 | 388,1 K RON | 833,0 K RON | 46,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 225,8 K RON | 134,5 K RON | 102,5 K RON | 132,5 K RON | 76,2 K RON | 124,4 K RON | ▲ 63,3% |
| Rezultat net | 10,5 K RON | −88,9 K RON | −39,8 K RON | −110,8 K RON | 29,3 K RON | −45,2 K RON | ▼ 254,1% |
| Total active | 1,30 M RON | 1,24 M RON | 1,19 M RON | 1,16 M RON | 866,5 K RON | 833,0 K RON | ▼ 3,9% |
| Capitaluri proprii | 112,0 K RON | 27,6 K RON | −12,2 K RON | −149,6 K RON | −120,2 K RON | −165,4 K RON | ▼ 37,6% |
| Datorii totale | 314,5 K RON | 341,6 K RON | 341,3 K RON | 432,2 K RON | 376,4 K RON | 388,1 K RON | ▲ 3,1% |
| Lichiditate curentă | 3,19 | 2,85 | 2,76 | 2,17 | 1,93 | 1,79 | ▼ 7,5% |
| Marjă netă (%) | 4,66 | -66,08 | -38,83 | -83,62 | 38,51 | -36,34 | ▼ 194,4% |
| Scor bonitate | 60 | 40 | 41 | 41 | 59 | 36 | ▼ 39,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2024, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (36/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.