Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TORPLAN PROIECT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Mehedinţi, Sat Pătulele, Comuna Pătulele, PĂTULELE, 1278, Str. Viilor
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 48.750 RON | 48.750 RON | 22.026 RON | 25.770 RON | 26.724 RON | 36.297 RON | 0 RON | 36.297 RON | 25.970 RON | 10.327 RON | 0 RON | 28.125 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 228.700 RON | 228.701 RON | 81.178 RON | 145.235 RON | 147.523 RON | 287.743 RON | 128.033 RON | 159.710 RON | 148.680 RON | 139.063 RON | 0 RON | 124.322 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 151.050 RON | 153.968 RON | 122.075 RON | 30.353 RON | 31.893 RON | 129.243 RON | 101.079 RON | 28.164 RON | 32.608 RON | 96.635 RON | 0 RON | 11.706 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 243.650 RON | 243.650 RON | 123.731 RON | 117.482 RON | 119.919 RON | 193.169 RON | 74.124 RON | 119.045 RON | 117.722 RON | 75.447 RON | 0 RON | 116.984 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Mehedinţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 108 companii din județul Mehedinţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 48,8 K RON | 228,7 K RON | 151,1 K RON | 243,7 K RON |
| Venituri totale | 48,8 K RON | 228,7 K RON | 154,0 K RON | 243,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 22,0 K RON | 81,2 K RON | 122,1 K RON | 123,7 K RON |
| Rezultat net | 25,8 K RON | 145,2 K RON | 30,4 K RON | 117,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 294,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,58 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,58 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,56 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,08 |
| Durata încasare (zile) | 175 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 10,3 K RON | 36,3 K RON | 28,5% |
| 2023 | 139,1 K RON | 287,7 K RON | 48,3% |
| 2024 | 96,6 K RON | 129,2 K RON | 74,8% |
| 2025 | 75,4 K RON | 193,2 K RON | 39,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 48,8 K RON | 228,7 K RON | 151,1 K RON | 243,7 K RON | ▲ 61,3% |
| Rezultat net | 25,8 K RON | 145,2 K RON | 30,4 K RON | 117,5 K RON | ▲ 287,1% |
| Total active | 36,3 K RON | 287,7 K RON | 129,2 K RON | 193,2 K RON | ▲ 49,5% |
| Capitaluri proprii | 26,0 K RON | 148,7 K RON | 32,6 K RON | 117,7 K RON | ▲ 261,0% |
| Datorii totale | 10,3 K RON | 139,1 K RON | 96,6 K RON | 75,4 K RON | ▼ 21,9% |
| Lichiditate curentă | 3,51 | 1,15 | 0,29 | 1,58 | ▲ 441,5% |
| Marjă netă (%) | 52,86 | 63,50 | 20,09 | 48,22 | ▲ 140,0% |
| Scor bonitate | 87 | 85 | 48 | 95 | ▲ 97,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (117,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 294,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.