A.T.S. JUNIOR S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Mehedinţi, Sat Broşteni, Comuna Broşteni, BROŞTENI, 359, 227075
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 295.090 RON | 295.090 RON | 74.485 RON | 217.654 RON | 220.605 RON | 326.837 RON | 0 RON | 326.837 RON | 311.914 RON | 14.923 RON | 822 RON | 20.145 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 232.300 RON | 232.300 RON | 85.539 RON | 144.438 RON | 146.761 RON | 487.001 RON | 0 RON | 487.001 RON | 456.352 RON | 30.649 RON | 1.157 RON | 55.990 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 216.400 RON | 216.400 RON | 78.406 RON | 135.831 RON | 137.994 RON | 596.815 RON | 0 RON | 596.815 RON | 592.183 RON | 4.632 RON | 0 RON | 22.731 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 265.819 RON | 265.819 RON | 85.810 RON | 177.350 RON | 180.009 RON | 221.033 RON | 0 RON | 221.033 RON | 177.550 RON | 43.483 RON | 0 RON | 109.257 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 46.000 RON | 46.050 RON | 21.870 RON | 22.950 RON | 24.180 RON | 215.318 RON | 0 RON | 215.318 RON | 200.500 RON | 14.818 RON | 0 RON | 194.027 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Raport Economico-Financiar
2019–20231. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 295,1 K RON | 232,3 K RON | 216,4 K RON | 265,8 K RON | 46,0 K RON |
| Venituri totale | 295,1 K RON | 232,3 K RON | 216,4 K RON | 265,8 K RON | 46,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 74,5 K RON | 85,5 K RON | 78,4 K RON | 85,8 K RON | 21,9 K RON |
| Rezultat net | 217,7 K RON | 144,4 K RON | 135,8 K RON | 177,4 K RON | 23,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2024 (regresie liniară): 71,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2023
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 14,53 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 14,53 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,44 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 14,53 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2023)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2023)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,24 |
| Durata încasare (zile) | 1.540 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 14,9 K RON | 326,8 K RON | 4,6% |
| 2020 | 30,6 K RON | 487,0 K RON | 6,3% |
| 2021 | 4,6 K RON | 596,8 K RON | 0,8% |
| 2022 | 43,5 K RON | 221,0 K RON | 19,7% |
| 2023 | 14,8 K RON | 215,3 K RON | 6,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2023
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 295,1 K RON | 232,3 K RON | 216,4 K RON | 265,8 K RON | 46,0 K RON | ▼ 82,7% |
| Rezultat net | 217,7 K RON | 144,4 K RON | 135,8 K RON | 177,4 K RON | 23,0 K RON | ▼ 87,1% |
| Total active | 326,8 K RON | 487,0 K RON | 596,8 K RON | 221,0 K RON | 215,3 K RON | ▼ 2,6% |
| Capitaluri proprii | 311,9 K RON | 456,4 K RON | 592,2 K RON | 177,6 K RON | 200,5 K RON | ▲ 12,9% |
| Datorii totale | 14,9 K RON | 30,6 K RON | 4,6 K RON | 43,5 K RON | 14,8 K RON | ▼ 65,9% |
| Lichiditate curentă | 21,90 | 15,89 | 128,85 | 5,08 | 14,53 | ▲ 185,9% |
| Marjă netă (%) | 73,76 | 62,18 | 62,77 | 66,72 | 49,89 | ▼ 25,2% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 87 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2023 (23,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (14.53), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2024 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 71,7 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2023.