Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

INNOVATI FOODS S.R.L.

CUI: 41201532 J26/1214/2019 SRL Mureş, Municipiul Târnăveni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41201532
Cod înmatriculare J26/1214/2019
EUID ROONRC.J26/1214/2019
Data înmatriculării 2019-05-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Mureş, Municipiul Târnăveni, PĂCII, 2, I, 5, 545600

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Municipiul Târnăveni
Stradă: PĂCII
Număr: 2
Bloc: I
Apartament: 5
Cod poștal: 545600

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 2.083 RON −2.083 RON −2.083 RON 133.730 RON 0 RON 133.730 RON −1.883 RON 2.023 RON 0 RON 0 RON 133.590 RON 0 RON 2
2020 0 RON 41.808 RON 112.730 RON −70.922 RON −70.922 RON 105.413 RON 70.076 RON 35.337 RON 6.995 RON 6.593 RON 19.447 RON 10.579 RON 91.825 RON 0 RON 2
2021 2.225 RON 15.210 RON 67.386 RON −52.244 RON −52.176 RON 91.371 RON 57.112 RON 34.259 RON −45.248 RON 57.758 RON 22.269 RON 11.199 RON 78.861 RON 0 RON 1
2022 8.228 RON 21.729 RON 27.173 RON −5.707 RON −5.444 RON 78.584 RON 44.149 RON 34.435 RON −50.955 RON 63.641 RON 17.922 RON 16.201 RON 65.898 RON 0 RON 1
2023 0 RON 12.963 RON 13.505 RON −542 RON −542 RON 65.620 RON 31.185 RON 34.435 RON −51.497 RON 64.183 RON 17.922 RON 16.201 RON 52.934 RON 0 RON 1
2024 3.508 RON 85.440 RON 50.044 RON 29.819 RON 35.396 RON 98.591 RON 0 RON 98.591 RON −21.678 RON 67.335 RON 0 RON 98.499 RON 52.934 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

BUCUR EUGENIA -ANA
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2019–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • •Capitaluri proprii negative (−21.678 RON) — datoriile depășesc activele
Cifra de Afaceri 2024
3,5 K RON
Rezultat Net 2024
29,8 K RON
Total Active 2024
98,6 K RON
Scor Bonitate
62/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 62/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021202220232024
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 2,2 K RON 8,2 K RON 0 RON 3,5 K RON
Venituri totale 0 RON 41,8 K RON 15,2 K RON 21,7 K RON 13,0 K RON 85,4 K RON
Cheltuieli totale 2,1 K RON 112,7 K RON 67,4 K RON 27,2 K RON 13,5 K RON 50,0 K RON
Rezultat net −2,1 K RON −70,9 K RON −52,2 K RON −5,7 K RON −542 RON 29,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 4,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2024 (−21.678 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 68.3% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,46 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,46 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,46 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante98,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe98,5 K RON
Numerar92 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 0,04
Durata încasare (zile) 10.249

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1.009,0%
Marjă netă
850,0%
ROA
30,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 2,0 K RON 133,7 K RON 1,5%
2020 6,6 K RON 105,4 K RON 6,3%
2021 57,8 K RON 91,4 K RON 63,2%
2022 63,6 K RON 78,6 K RON 81,0%
2023 64,2 K RON 65,6 K RON 97,8%
2024 67,3 K RON 98,6 K RON 68,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

62
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021202220232024 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 2,2 K RON 8,2 K RON 0 RON 3,5 K RON –
Rezultat net −2,1 K RON −70,9 K RON −52,2 K RON −5,7 K RON −542 RON 29,8 K RON ▲ 5.601,7%
Total active 133,7 K RON 105,4 K RON 91,4 K RON 78,6 K RON 65,6 K RON 98,6 K RON ▲ 50,2%
Capitaluri proprii −1,9 K RON 7,0 K RON −45,2 K RON −51,0 K RON −51,5 K RON −21,7 K RON ▲ 57,9%
Datorii totale 2,0 K RON 6,6 K RON 57,8 K RON 63,6 K RON 64,2 K RON 67,3 K RON ▲ 4,9%
Lichiditate curentă 66,10 5,36 0,59 0,54 0,54 1,46 ▲ 172,9%
Marjă netă (%) – – -2.348,04 -69,36 – 850,03 –
Scor bonitate 44 43 24 32 27 62 ▲ 129,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2024 (29,8 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,7 K RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.

Recomandări

  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.