Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DEMIGOLD DUAL CO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Mureş, Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, SUSENI, 212, 547565
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 140.633 RON | 140.751 RON | 50.082 RON | 86.450 RON | 90.669 RON | 96.708 RON | 87 RON | 96.621 RON | 86.650 RON | 10.058 RON | 9.709 RON | 11.349 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 46.877 RON | 56.966 RON | 16.615 RON | 38.945 RON | 40.351 RON | 126.929 RON | 0 RON | 126.929 RON | 125.595 RON | 1.379 RON | 9.709 RON | 5.277 RON | 0 RON | 45 RON | 0 |
| 2021 | 25.950 RON | 25.950 RON | 9.854 RON | 15.317 RON | 16.096 RON | 143.497 RON | 0 RON | 143.497 RON | 140.912 RON | 2.585 RON | 10.009 RON | 5.683 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 2561 Fabricarea produselor de tăiat
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri şi magazine
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Raport Economico-Financiar
2019–20211. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 140,6 K RON | 46,9 K RON | 26,0 K RON |
| Venituri totale | 140,8 K RON | 57,0 K RON | 26,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 50,1 K RON | 16,6 K RON | 9,9 K RON |
| Rezultat net | 86,5 K RON | 38,9 K RON | 15,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2022 (regresie liniară): −43,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2021
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 55,51 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 51,64 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 49,44 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 55,51 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2021)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2021)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,59 |
| Durata stocaj (zile) | 141 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,57 |
| Durata încasare (zile) | 80 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 10,1 K RON | 96,7 K RON | 10,4% |
| 2020 | 1,4 K RON | 126,9 K RON | 1,1% |
| 2021 | 2,6 K RON | 143,5 K RON | 1,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2021
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 140,6 K RON | 46,9 K RON | 26,0 K RON | ▼ 44,6% |
| Rezultat net | 86,5 K RON | 38,9 K RON | 15,3 K RON | ▼ 60,7% |
| Total active | 96,7 K RON | 126,9 K RON | 143,5 K RON | ▲ 13,1% |
| Capitaluri proprii | 86,7 K RON | 125,6 K RON | 140,9 K RON | ▲ 12,2% |
| Datorii totale | 10,1 K RON | 1,4 K RON | 2,6 K RON | ▲ 87,5% |
| Lichiditate curentă | 9,61 | 92,04 | 55,51 | ▼ 39,7% |
| Marjă netă (%) | 61,47 | 83,08 | 59,03 | ▼ 28,9% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 80 | ▼ 8,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2021 (15,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (55.51), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2021.