Publicitate

DANRAL AUTOVELO MONTAJ S.R.L.

CUI: 43210790 J26/1350/2020 SRL Mureş, Municipiul Reghin
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43210790
Cod înmatriculare J26/1350/2020
EUID ROONRC.J26/1350/2020
Data înmatriculării 2020-10-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2024) 4 angajați

Adresă

România, Mureş, Municipiul Reghin, MIHAI VITEAZU, 13H, II, III, 33, 545300

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Municipiul Reghin
Stradă: MIHAI VITEAZU
Număr: 13H
Scară: II
Etaj: III
Apartament: 33
Cod poștal: 545300

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 352.687 RON 352.687 RON 356.431 RON −6.650 RON −3.744 RON 54.503 RON 1.380 RON 53.123 RON 6.154 RON 48.956 RON 6.056 RON 8.184 RON 0 RON 607 RON 4
2024 492.698 RON 492.698 RON 441.450 RON 44.225 RON 51.248 RON 88.429 RON 41.629 RON 46.800 RON 50.379 RON 38.657 RON 13.625 RON 1.611 RON 0 RON 607 RON 4

Reprezentanți și administratori (2)

NEMETH LASZLO DANIEL
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului
MERA SEBASTIAN IOAN
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
492,7 K RON
Rezultat Net 2024
44,2 K RON
Total Active 2024
88,4 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 352,7 K RON 492,7 K RON
Venituri totale 352,7 K RON 492,7 K RON
Cheltuieli totale 356,4 K RON 441,5 K RON
Rezultat net −6,7 K RON 44,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 632,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,21 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,86 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,82 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,29 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate41,6 K RON (47.1%)
Active circulante46,8 K RON (52.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri13,6 K RON
Creanțe1,6 K RON
Numerar31,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 36,16
Durata stocaj (zile) 10
Rotație creanțe (ori/an) 305,83
Durata încasare (zile) 1

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
10,4%
Marjă netă
9,0%
ROA
50,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 49,0 K RON 54,5 K RON 89,8%
2024 38,7 K RON 88,4 K RON 43,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 352,7 K RON 492,7 K RON ▲ 39,7%
Rezultat net −6,7 K RON 44,2 K RON ▲ 765,0%
Total active 54,5 K RON 88,4 K RON ▲ 62,2%
Capitaluri proprii 6,2 K RON 50,4 K RON ▲ 718,6%
Datorii totale 49,0 K RON 38,7 K RON ▼ 21,0%
Lichiditate curentă 1,09 1,21 ▲ 11,6%
Marjă netă (%) -1,89 8,98 ▲ 575,1%
Scor bonitate 44 85 ▲ 93,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (44,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 632,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate