Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
JALUSOR REG S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Mureş, Sat Ideciu de Jos, Comuna Ideciu de Jos, IDECIU DE JOS, 261, 547360
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 205.819 RON | 205.819 RON | 96.670 RON | 106.153 RON | 109.149 RON | 113.738 RON | 0 RON | 113.738 RON | 106.353 RON | 7.385 RON | 0 RON | 1.275 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 279.817 RON | 279.817 RON | 171.947 RON | 105.072 RON | 107.870 RON | 115.915 RON | 0 RON | 115.915 RON | 106.425 RON | 9.490 RON | 3.163 RON | 1.982 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 294.438 RON | 294.439 RON | 198.641 RON | 92.853 RON | 95.798 RON | 221.714 RON | 0 RON | 221.714 RON | 199.278 RON | 22.436 RON | 6.417 RON | 4.296 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 235.713 RON | 236.042 RON | 225.996 RON | 7.685 RON | 10.046 RON | 83.278 RON | 0 RON | 83.278 RON | 76.963 RON | 6.315 RON | 3.921 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 242.623 RON | 242.625 RON | 230.094 RON | 10.105 RON | 12.531 RON | 51.291 RON | 0 RON | 51.291 RON | 12.068 RON | 39.223 RON | 11.501 RON | 2.637 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
2223 — Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
Top format din 114 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 205,8 K RON | 279,8 K RON | 294,4 K RON | 235,7 K RON | 242,6 K RON |
| Venituri totale | 205,8 K RON | 279,8 K RON | 294,4 K RON | 236,0 K RON | 242,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 96,7 K RON | 171,9 K RON | 198,6 K RON | 226,0 K RON | 230,1 K RON |
| Rezultat net | 106,2 K RON | 105,1 K RON | 92,9 K RON | 7,7 K RON | 10,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 260,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,31 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,01 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,95 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,31 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 21,10 |
| Durata stocaj (zile) | 17 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 92,01 |
| Durata încasare (zile) | 4 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 7,4 K RON | 113,7 K RON | 6,5% |
| 2022 | 9,5 K RON | 115,9 K RON | 8,2% |
| 2023 | 22,4 K RON | 221,7 K RON | 10,1% |
| 2024 | 6,3 K RON | 83,3 K RON | 7,6% |
| 2025 | 39,2 K RON | 51,3 K RON | 76,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 205,8 K RON | 279,8 K RON | 294,4 K RON | 235,7 K RON | 242,6 K RON | ▲ 2,9% |
| Rezultat net | 106,2 K RON | 105,1 K RON | 92,9 K RON | 7,7 K RON | 10,1 K RON | ▲ 31,5% |
| Total active | 113,7 K RON | 115,9 K RON | 221,7 K RON | 83,3 K RON | 51,3 K RON | ▼ 38,4% |
| Capitaluri proprii | 106,4 K RON | 106,4 K RON | 199,3 K RON | 77,0 K RON | 12,1 K RON | ▼ 84,3% |
| Datorii totale | 7,4 K RON | 9,5 K RON | 22,4 K RON | 6,3 K RON | 39,2 K RON | ▲ 521,1% |
| Lichiditate curentă | 15,40 | 12,21 | 9,88 | 13,19 | 1,31 | ▼ 90,1% |
| Marjă netă (%) | 51,58 | 37,55 | 31,54 | 3,26 | 4,16 | ▲ 27,6% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 87 | 77 | 57 | ▼ 26,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (10,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 260,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.