Publicitate

COSMIN AURA S.R.L.

CUI: 48888213 J26/1491/2023 SRL Mureş, Sat Şăuliţa, Comuna Miheşu de Cîmpie
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 48888213
Cod înmatriculare J26/1491/2023
EUID ROONRC.J26/1491/2023
Data înmatriculării 2023-10-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani

Adresă

România, Mureş, Sat Şăuliţa, Comuna Miheşu de Cîmpie, GEORGE COŞBUC, 31, 547427

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Sat Şăuliţa, Comuna Miheşu de Cîmpie
Stradă: GEORGE COŞBUC
Număr: 31
Cod poștal: 547427

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 5.632 RON 5.632 RON 4.336 RON 631 RON 1.296 RON 9.409 RON 0 RON 9.409 RON 831 RON 8.578 RON 8.583 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 119.255 RON 119.872 RON 108.482 RON 9.592 RON 11.390 RON 103.317 RON 0 RON 103.317 RON 9.792 RON 93.525 RON 100.716 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2025 240.646 RON 242.196 RON 199.962 RON 36.490 RON 42.234 RON 240.810 RON 0 RON 240.810 RON 46.282 RON 194.528 RON 236.387 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

DUBENCO AURELIA
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului
VARGA COSMIN
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 984 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Grad ridicat de îndatorare: 80.8% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
240,6 K RON
Rezultat Net 2025
36,5 K RON
Total Active 2025
240,8 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 5,6 K RON 119,3 K RON 240,6 K RON
Venituri totale 5,6 K RON 119,9 K RON 242,2 K RON
Cheltuieli totale 4,3 K RON 108,5 K RON 200,0 K RON
Rezultat net 631 RON 9,6 K RON 36,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 356,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,24 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,02 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,24 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante240,8 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri236,4 K RON
Numerar4,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,02
Durata stocaj (zile) 359
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
17,6%
Marjă netă
15,2%
ROA
15,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 8,6 K RON 9,4 K RON 91,2%
2024 93,5 K RON 103,3 K RON 90,5%
2025 194,5 K RON 240,8 K RON 80,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 5,6 K RON 119,3 K RON 240,6 K RON ▲ 101,8%
Rezultat net 631 RON 9,6 K RON 36,5 K RON ▲ 280,4%
Total active 9,4 K RON 103,3 K RON 240,8 K RON ▲ 133,1%
Capitaluri proprii 831 RON 9,8 K RON 46,3 K RON ▲ 372,7%
Datorii totale 8,6 K RON 93,5 K RON 194,5 K RON ▲ 108,0%
Lichiditate curentă 1,10 1,10 1,24 ▲ 12,1%
Marjă netă (%) 11,20 8,04 15,16 ▲ 88,6%
Scor bonitate 60 68 80 ▲ 17,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (36,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 356,9 K RON.

Riscuri identificate

  • Grad de îndatorare de 80.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate