Publicitate

ROBIZA CEUAS S.R.L.

CUI: 40456465 J26/173/2019 SRL Mureş, Sat Cîmpeniţa, Comuna Ceuaşu de Cîmpie
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40456465
Cod înmatriculare J26/173/2019
EUID ROONRC.J26/173/2019
Data înmatriculării 2019-01-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani

Adresă

România, Mureş, Sat Cîmpeniţa, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, CÎMPENIŢA, 231

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Sat Cîmpeniţa, Comuna Ceuaşu de Cîmpie
Stradă: CÎMPENIŢA
Număr: 231

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 261.939 RON 261.939 RON 152.016 RON 107.304 RON 109.923 RON 423.559 RON 110.000 RON 313.559 RON 409.473 RON 14.086 RON 268.035 RON 1.400 RON 0 RON 0 RON 1
2024 315.881 RON 315.881 RON 327.445 RON −16.101 RON −11.564 RON 374.870 RON 88.000 RON 286.870 RON 349.372 RON 25.498 RON 254.599 RON 3.911 RON 0 RON 0 RON 4
2025 0 RON 0 RON 123.357 RON −123.357 RON −123.357 RON 339.545 RON 82.500 RON 257.045 RON 226.015 RON 113.530 RON 254.599 RON 48 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

SZIKSZAI ROBERT
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 60 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−123.357 RON)
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−123,4 K RON
Total Active 2025
339,5 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 261,9 K RON 315,9 K RON 0 RON
Venituri totale 261,9 K RON 315,9 K RON 0 RON
Cheltuieli totale 152,0 K RON 327,4 K RON 123,4 K RON
Rezultat net 107,3 K RON −16,1 K RON −123,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −69,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,26 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,02 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,99 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate82,5 K RON (24.3%)
Active circulante257,0 K RON (75.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri254,6 K RON
Creanțe48 RON
Numerar2,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-36,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 14,1 K RON 423,6 K RON 3,3%
2024 25,5 K RON 374,9 K RON 6,8%
2025 113,5 K RON 339,5 K RON 33,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 261,9 K RON 315,9 K RON 0 RON
Rezultat net 107,3 K RON −16,1 K RON −123,4 K RON ▼ 666,1%
Total active 423,6 K RON 374,9 K RON 339,5 K RON ▼ 9,4%
Capitaluri proprii 409,5 K RON 349,4 K RON 226,0 K RON ▼ 35,3%
Datorii totale 14,1 K RON 25,5 K RON 113,5 K RON ▲ 345,3%
Lichiditate curentă 22,26 11,25 2,26 ▼ 79,9%
Marjă netă (%) 40,97 -5,10
Scor bonitate 87 64 60 ▼ 6,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (2.26), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate