Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SIDS ENGINE PERFORMANCE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Mureş, Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, FÎNTÎNII, 26, 547530
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 211 RON | −211 RON | −211 RON | 6.989 RON | 0 RON | 6.989 RON | −11 RON | 7.000 RON | 4.860 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 31.437 RON | 31.437 RON | 30.927 RON | 430 RON | 510 RON | 21.462 RON | 0 RON | 21.462 RON | 420 RON | 21.042 RON | 17.506 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 79.760 RON | 79.760 RON | 45.681 RON | 29.444 RON | 34.079 RON | 42.271 RON | 0 RON | 42.271 RON | 29.864 RON | 12.407 RON | 522 RON | 1.603 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 23.031 RON | 23.031 RON | 8.281 RON | 12.744 RON | 14.750 RON | 47.217 RON | 0 RON | 47.217 RON | 31.497 RON | 15.720 RON | 1.430 RON | 11.312 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 4511 Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
- 4519 Comerţ cu alte autovehicule
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4540 Comerţ cu motociclete, piese şi accesorii aferente; întreţinerea şi repararea motocicletelor
Lideri din domeniu
Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Top format din 318 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 31,4 K RON | 79,8 K RON | 23,0 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 31,4 K RON | 79,8 K RON | 23,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 211 RON | 30,9 K RON | 45,7 K RON | 8,3 K RON |
| Rezultat net | −211 RON | 430 RON | 29,4 K RON | 12,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 62,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,00 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,91 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,19 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,00 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 16,11 |
| Durata stocaj (zile) | 23 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,04 |
| Durata încasare (zile) | 179 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 7,0 K RON | 7,0 K RON | 100,2% |
| 2023 | 21,0 K RON | 21,5 K RON | 98,0% |
| 2024 | 12,4 K RON | 42,3 K RON | 29,4% |
| 2025 | 15,7 K RON | 47,2 K RON | 33,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 31,4 K RON | 79,8 K RON | 23,0 K RON | ▼ 71,1% |
| Rezultat net | −211 RON | 430 RON | 29,4 K RON | 12,7 K RON | ▼ 56,7% |
| Total active | 7,0 K RON | 21,5 K RON | 42,3 K RON | 47,2 K RON | ▲ 11,7% |
| Capitaluri proprii | −11 RON | 420 RON | 29,9 K RON | 31,5 K RON | ▲ 5,5% |
| Datorii totale | 7,0 K RON | 21,0 K RON | 12,4 K RON | 15,7 K RON | ▲ 26,7% |
| Lichiditate curentă | 1,00 | 1,02 | 3,41 | 3,00 | ▼ 11,8% |
| Marjă netă (%) | – | 1,37 | 36,92 | 55,33 | ▲ 49,9% |
| Scor bonitate | 27 | 58 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (12,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 62,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.