Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DRUMUL CONSTRUCT TRANS SRL
Date generale
Adresă
România, Mureş, Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, PRINCIPALĂ, 276, 547565
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 516.576 RON | 516.576 RON | 26.251 RON | 474.827 RON | 490.325 RON | 465.268 RON | 3.758 RON | 461.510 RON | 460.279 RON | 4.989 RON | 190 RON | 87.855 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 610.917 RON | 611.079 RON | 132.724 RON | 472.245 RON | 478.355 RON | 967.743 RON | 2.994 RON | 964.749 RON | 932.524 RON | 35.219 RON | 25.613 RON | 189.606 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 12.700 RON | 12.711 RON | 139.884 RON | −127.300 RON | −127.173 RON | 872.044 RON | 2.230 RON | 869.814 RON | 805.225 RON | 66.819 RON | 0 RON | 189.606 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 259.441 RON | 259.454 RON | 120.759 RON | 134.600 RON | 138.695 RON | 655.584 RON | 1.466 RON | 654.118 RON | 713.652 RON | −58.068 RON | 0 RON | −95.500 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
Raport Economico-Financiar
2019–20221. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 516,6 K RON | 610,9 K RON | 12,7 K RON | 259,4 K RON |
| Venituri totale | 516,6 K RON | 611,1 K RON | 12,7 K RON | 259,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 26,3 K RON | 132,7 K RON | 139,9 K RON | 120,8 K RON |
| Rezultat net | 474,8 K RON | 472,2 K RON | −127,3 K RON | 134,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2023 (regresie liniară): 7,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2022
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2022)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2022)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 5,0 K RON | 465,3 K RON | 1,1% |
| 2020 | 35,2 K RON | 967,7 K RON | 3,6% |
| 2021 | 66,8 K RON | 872,0 K RON | 7,7% |
| 2022 | −58,1 K RON | 655,6 K RON | -8,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2022
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 516,6 K RON | 610,9 K RON | 12,7 K RON | 259,4 K RON | ▲ 1.942,8% |
| Rezultat net | 474,8 K RON | 472,2 K RON | −127,3 K RON | 134,6 K RON | ▲ 205,7% |
| Total active | 465,3 K RON | 967,7 K RON | 872,0 K RON | 655,6 K RON | ▼ 24,8% |
| Capitaluri proprii | 460,3 K RON | 932,5 K RON | 805,2 K RON | 713,7 K RON | ▼ 11,4% |
| Datorii totale | 5,0 K RON | 35,2 K RON | 66,8 K RON | −58,1 K RON | ▼ 186,9% |
| Lichiditate curentă | 92,51 | 27,39 | 13,02 | – | – |
| Marjă netă (%) | 91,92 | 77,30 | -1.002,36 | 51,88 | ▲ 105,2% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 57 | 75 | ▲ 31,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2022 (134,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2022.