Publicitate

Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

VLAROM CONT EXPERT SRL

CUI: 33249793 J2/622/2014 SRL Arad, Sat Sânleani, Comuna Livada
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 33249793
Cod înmatriculare J2/622/2014
EUID ROONRC.J2/622/2014
Data înmatriculării 2014-06-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Arad, Sat Sânleani, Comuna Livada, SÎNLEANI, 163, 317206

Țară: România
Județ: Arad
Localitate: Sat Sânleani, Comuna Livada
Stradă: SÎNLEANI
Număr: 163
Cod poștal: 317206

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 12.750 RON 12.750 RON 4.689 RON 7.678 RON 8.061 RON 13.022 RON 263 RON 12.759 RON 7.965 RON 5.057 RON 0 RON 2.400 RON 0 RON 0 RON 0
2020 10.800 RON 10.800 RON 11.218 RON −734 RON −418 RON 7.464 RON 0 RON 7.464 RON 7.231 RON 233 RON 0 RON 2.700 RON 0 RON 0 RON 0
2021 10.800 RON 10.800 RON 850 RON 9.665 RON 9.950 RON 16.938 RON 0 RON 16.938 RON 16.896 RON 42 RON 0 RON 1.200 RON 0 RON 0 RON 0
2022 12.800 RON 12.800 RON 9.257 RON 3.347 RON 3.543 RON 20.965 RON 0 RON 20.965 RON 3.587 RON 17.378 RON 0 RON 6.000 RON 0 RON 0 RON 1
2023 158.284 RON 158.284 RON 113.756 RON 43.135 RON 44.528 RON 50.609 RON 9.686 RON 40.923 RON 46.722 RON 3.910 RON 0 RON 8.489 RON 0 RON 23 RON 1
2024 279.773 RON 282.372 RON 250.078 RON 29.526 RON 32.294 RON 207.070 RON 54.212 RON 152.858 RON 29.766 RON 177.520 RON 0 RON 40.071 RON 0 RON 216 RON 1
2025 334.000 RON 334.108 RON 298.255 RON 30.954 RON 35.853 RON 156.804 RON 35.315 RON 121.489 RON 31.194 RON 126.861 RON 0 RON 87.554 RON 0 RON 1.251 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

VLĂDULESCU RAMONA-CORINA
administrator
Arad, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 384 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.96) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Grad ridicat de îndatorare: 80.9% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
334,0 K RON
Rezultat Net 2025
31,0 K RON
Total Active 2025
156,8 K RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 12,8 K RON 10,8 K RON 10,8 K RON 12,8 K RON 158,3 K RON 279,8 K RON 334,0 K RON
Venituri totale 12,8 K RON 10,8 K RON 10,8 K RON 12,8 K RON 158,3 K RON 282,4 K RON 334,1 K RON
Cheltuieli totale 4,7 K RON 11,2 K RON 850 RON 9,3 K RON 113,8 K RON 250,1 K RON 298,3 K RON
Rezultat net 7,7 K RON −734 RON 9,7 K RON 3,3 K RON 43,1 K RON 29,5 K RON 31,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 352,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,96 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,96 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,27 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,24 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate35,3 K RON (22.5%)
Active circulante121,5 K RON (77.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe87,6 K RON
Numerar33,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 3,81
Durata încasare (zile) 96

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
10,7%
Marjă netă
9,3%
ROA
19,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 5,1 K RON 13,0 K RON 38,8%
2020 233 RON 7,5 K RON 3,1%
2021 42 RON 16,9 K RON 0,3%
2022 17,4 K RON 21,0 K RON 82,9%
2023 3,9 K RON 50,6 K RON 7,7%
2024 177,5 K RON 207,1 K RON 85,7%
2025 126,9 K RON 156,8 K RON 80,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 12,8 K RON 10,8 K RON 10,8 K RON 12,8 K RON 158,3 K RON 279,8 K RON 334,0 K RON ▲ 19,4%
Rezultat net 7,7 K RON −734 RON 9,7 K RON 3,3 K RON 43,1 K RON 29,5 K RON 31,0 K RON ▲ 4,8%
Total active 13,0 K RON 7,5 K RON 16,9 K RON 21,0 K RON 50,6 K RON 207,1 K RON 156,8 K RON ▼ 24,3%
Capitaluri proprii 8,0 K RON 7,2 K RON 16,9 K RON 3,6 K RON 46,7 K RON 29,8 K RON 31,2 K RON ▲ 4,8%
Datorii totale 5,1 K RON 233 RON 42 RON 17,4 K RON 3,9 K RON 177,5 K RON 126,9 K RON ▼ 28,5%
Lichiditate curentă 2,52 32,03 403,29 1,21 10,47 0,86 0,96 ▲ 11,2%
Marjă netă (%) 60,22 -6,80 89,49 26,15 27,25 10,55 9,27 ▼ 12,1%
Scor bonitate 87 64 95 67 100 60 68 ▲ 13,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (31,0 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 352,6 K RON.

Riscuri identificate

  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 80.9% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate