Publicitate

ADEDARIAS CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 42057622 J26/2259/2019 SRL Mureş, Sat Logig, Comuna Lunca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42057622
Cod înmatriculare J26/2259/2019
EUID ROONRC.J26/2259/2019
Data înmatriculării 2019-12-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Mureş, Sat Logig, Comuna Lunca, LOGIG, 103, 547378

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Sat Logig, Comuna Lunca
Stradă: LOGIG
Număr: 103
Cod poștal: 547378

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 75.650 RON 80.150 RON 85.249 RON −5.856 RON −5.099 RON 57.194 RON 40.733 RON 16.461 RON −5.656 RON 62.850 RON 6.183 RON 119 RON 0 RON 0 RON 1
2021 227.600 RON 250.100 RON 157.718 RON 90.105 RON 92.382 RON 88.949 RON 31.333 RON 57.616 RON 84.449 RON 4.500 RON 5.159 RON 631 RON 0 RON 0 RON 1
2022 488.055 RON 488.055 RON 214.911 RON 264.923 RON 273.144 RON 361.879 RON 21.933 RON 339.946 RON 349.372 RON 12.507 RON 0 RON 74.000 RON 0 RON 0 RON 1
2023 547.461 RON 547.480 RON 393.982 RON 148.023 RON 153.498 RON 510.502 RON 59.081 RON 451.421 RON 412.395 RON 98.107 RON 115.527 RON 204.032 RON 0 RON 0 RON 2
2024 469.609 RON 470.571 RON 526.382 RON −56.486 RON −55.811 RON 400.817 RON 104.312 RON 296.505 RON 355.909 RON 44.908 RON 71.557 RON 38.181 RON 0 RON 0 RON 2
2025 875.926 RON 892.979 RON 631.698 RON 222.173 RON 261.281 RON 832.797 RON 519.887 RON 312.910 RON 578.082 RON 273.579 RON 102.974 RON 43.588 RON 0 RON 18.864 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

RAȚ IOAN
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (22)

Lideri din domeniu

Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 789 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
875,9 K RON
Rezultat Net 2025
222,2 K RON
Total Active 2025
832,8 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 75,7 K RON 227,6 K RON 488,1 K RON 547,5 K RON 469,6 K RON 875,9 K RON
Venituri totale 80,2 K RON 250,1 K RON 488,1 K RON 547,5 K RON 470,6 K RON 893,0 K RON
Cheltuieli totale 85,2 K RON 157,7 K RON 214,9 K RON 394,0 K RON 526,4 K RON 631,7 K RON
Rezultat net −5,9 K RON 90,1 K RON 264,9 K RON 148,0 K RON −56,5 K RON 222,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 926,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,14 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,77 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,61 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,04 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate519,9 K RON (62.4%)
Active circulante312,9 K RON (37.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri103,0 K RON
Creanțe43,6 K RON
Numerar166,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 8,51
Durata stocaj (zile) 43
Rotație creanțe (ori/an) 20,10
Durata încasare (zile) 18

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
29,8%
Marjă netă
25,4%
ROA
26,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 62,9 K RON 57,2 K RON 109,9%
2021 4,5 K RON 88,9 K RON 5,1%
2022 12,5 K RON 361,9 K RON 3,5%
2023 98,1 K RON 510,5 K RON 19,2%
2024 44,9 K RON 400,8 K RON 11,2%
2025 273,6 K RON 832,8 K RON 32,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 75,7 K RON 227,6 K RON 488,1 K RON 547,5 K RON 469,6 K RON 875,9 K RON ▲ 86,5%
Rezultat net −5,9 K RON 90,1 K RON 264,9 K RON 148,0 K RON −56,5 K RON 222,2 K RON ▲ 493,3%
Total active 57,2 K RON 88,9 K RON 361,9 K RON 510,5 K RON 400,8 K RON 832,8 K RON ▲ 107,8%
Capitaluri proprii −5,7 K RON 84,4 K RON 349,4 K RON 412,4 K RON 355,9 K RON 578,1 K RON ▲ 62,4%
Datorii totale 62,9 K RON 4,5 K RON 12,5 K RON 98,1 K RON 44,9 K RON 273,6 K RON ▲ 509,2%
Lichiditate curentă 0,26 12,80 27,18 4,60 6,60 1,14 ▼ 82,7%
Marjă netă (%) -7,74 39,59 54,28 27,04 -12,03 25,36 ▲ 310,8%
Scor bonitate 19 100 100 87 64 85 ▲ 32,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (222,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 926,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate